Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Igapäevane ja pidulik lauakaunistus

2023 10 20

Kodune söögilaud on tõeline perekondlik keskus, kuhu kõik kogunevad mitte ainult maitsvat sööki nautima, vaid ka päeva sündmusi jagama. Söögilaud mängib ka interjööris olulist rolli, seega õppige ära mõned reeglid, mille abil saate lauda hõlpsasti ümber kujundada ja luua erinevaid meeleolusid.

Lauakatted: moes või vananenud?

Tegelikult ei ole moodsates või tööstuslikes interjöörides laudlinte. Domineerivad kõvad pinnad ja läige, samas kui laudlina on pehme kangas. Kuid isegi kõige keerukamates interjöörides leiab valge laudlina alati oma koha. Jah, see ei ole praktiline valik igaks päevaks - seda tuleb sagedamini pesta -, kuid luksus, mida see välimusele lisab, on seda väärt. Ja valge laudlina sobib ka kõige moodsamasse interjööri

Teisalt ei ole valged laudlinad klassikalistest interjööridest kadunud, nad on lihtsalt kahanenud! Varem populaarsed hõljuvate servadega laudlinad on andnud teed jooksjatele ja lauakatetele. See on suurepärane võimalus interjööriga mängimiseks, sest see mitte ainult ei too esile osa laua tekstuurist, vaid võimaldab ka värvi lisada.

Seepärast ei lähe laudlina kunagi moest välja - see on tekstiil, mis on alati moes. Avasta, kuidas seda kohandada, proovi seda ja muuda oma söögituba või elutuba!

Puuvillane laudlina uue laua asemel

Oled oma vanast lauast väsinud? Või oled just ostnud uue mööbli ja see lihtsalt ei sobi enam? Siin on mõned optilised illusioonid, mis aitavad sul oma lauda uue keskkonnaga kohandada.

  • Visuaalselt liiga suurt lauda saab vähendada, kui katta see tumedat värvi laudlinaga (must, tumesinine, roheline, hall). Valige laudlina, mille ääres on vabalt voolav serv ümber laua keskkoha. 
  • Liiga väikest lauda saab suurendada, kui katta see ühevärvilise, heledates või pastelsetes toonides laudlinaga. Valige kuni 30 cm pikkuse vabalt langeva servaga laudlina. 
  • Kui soovite lauda interjööris "ära peita", otsige tavalistes toonides laudlinu. kasutage trikke. Kui domineerivad ühevärvilised toonid, valige lauale sobivad väikesed kaunistused või vastupidi. Nii sulandub see teie interjööri ja on vähem märgatav. 
  • Kui soovite, et laud oleks ruumi keskpunkt, valige heleda värvi või mustriga laudlina, mis kontrastiks teie sisustusega. Pidage meeles, et ruumis peaks olema heledat värvi aktsent, seega ärge otsige laual segavaid elemente.

Puuvillased laudlinad on populaarsed igapäevaseks kasutamiseks, sest need on vastupidavad, neid on lihtne pesta ja nad näevad suurepärased välja. Puuvillane riie kulub kergesti, ei kortsu kergesti ja on suhteliselt vastupidav pleekimisele, mis on levinud probleem inimestele, kellele meeldivad erksad värvid.

Piduliku laua ümberkorraldamine

Ärge muretsege selle pärast, kuidas teie laud välja näeb. Valige lihtsalt teemaga sobiv laudlina, näiteks punane, särava või mereväesinine, ja see on talveks pidulik aktsent, samas kui rohelised, kollased ja pastelsed toonid on kevadiseks pidulikuks aktsendiks. 

Kui te ei soovi laudlinti vahetada, mängige lugudega. Värviline vaip lisab teie pidustusele peene ja ergutava nüansi, samas kui lauakattega võivad sobituda rannalauad. Lisage välimusele mõned aktsendid: küünlajalad, kujud või lihtsalt dekoratiivne puuviljakaussi.

Kui otsite piduliku laua jaoks laudlinti, otsige luksuslikuma välimusega kangaid, näiteks naturaalset läikivat (satiin) või unikaalseid kudumeid. Otsige rikkalikke, naturaalseid toone. Sest need näevad alati pidulikumad, luksuslikumad ja silmapaistvamad välja. Naudi mängu, mida tekstiilid toovad ja loo oma lauale uus ilme. Kõik tooted on saadaval Savashome.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.