Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Miks on oluline voodit teha

2023 10 31

Maailm jaguneb kahte liiki inimesteks: need, kes teevad oma voodid ja need, kes lihtsalt... Ja inimesed, kes lihtsalt ei tee. Kui kuulud viimasesse gruppi, on aeg organiseeruda! Miks, võite küsida? Noh, peale selle, et su ema ütles nii, on kõik alates feng shui propageerijatest kuni uneuurijateni leidnud häid põhjusi, miks voodilinade korrastamiseks. Siin on mõned neist...

Sinu voodi on üsna oluline. See on tõenäoliselt üks teie suurimaid mööbliesemeid ja võib muuta või rikkuda selle toa meeleolu. Katmata voodi korralikus toas jätab mulje kaosest ja korrastatusest. Kuna voodi on väga isiklik, peegeldab selle välimus otseselt teid. Segane voodipesu tähendab segast isiksust. Kaunilt tehtud voodi näitab aga, et olete tasakaalukas, täiskasvanud ja olukorda täielikult kontrolliv.

Aitab kaasa paremale puhkusele

See ei ole ainult edevuse faktor. Teie keskkond on hea une jaoks ülioluline. See hõlmab toatemperatuuri, valgustust, müra ja ruumi üldist puhtust. Nende muutujate järjepidevus soodustab tugevat uneharjumust. Rullitud linad = visklemine ja pöörlemine. Korralikud linad = kindel uni.

See aitab säilitada paremat tervist

Voodi tegemine hommikul takistab mustuse ja tolmu sattumist öösel tekkide alla. See on oluline allergikutele, inimestele, kellel on lemmikloomad... või linnaelanikele üldiselt, kes on pika päeva jooksul tolmu sisse toonud. Kõlab üsna ebameeldivalt, eks? Selle vältimiseks vahetage oma voodipesu sageli värskelt pestud voodipesu vastu. 

Alustage oma päeva voodi tegemisega

Internetis tiirleb mitmeid uuringuid, mis seostavad õnne voodi tegemisega. Admiral William H. McRaven ütles kunagi Texase ülikooli lõpetajatele peetud kõnes: "Kui soovite maailma muuta, alustage oma voodi tegemisest." Tema loogika: lühidalt öeldes, kui te ei suuda teha väikseid asju õigesti, ei saa te ka suuri asju õigesti teha. Pealegi, kui sul on olnud halb päev, tuled koju hästi tehtud voodi juurde ning tunned end kergendatult ja julgustatult.

See on väike kohustus...

Kui vajutad vaid korra enne üles tõusmist nupule snooze, on sul aega voodit teha. Leinade täielik vahetamine võib olla veidi keeruline, kuid lihtne sirgeks ajamine ja korrastamine ei võta rohkem kui kolm minutit. See hommikune rituaal annab sulle hoogu ülejäänud toa korrastamiseks... olgu see siis pesu voltimise pind või lihtsalt kiire inspiratsioon korrastamiseks.

Kui meid määratlevad meie harjumused, siis kuidas on lood nendega, kes ei tee oma voodit? Kas nad on hüljatud, kes on määratud elule, mis on täis korratust ja unetuid öid? Kindlasti mitte! Esiteks, te ei ole üksi. Õnneekspert Gretchen Rubin (kes kirjutas just raamatu sel teemal) leidis, et voodisse minek on kõige levinum harjumus, mida inimesed tahaksid oma igapäevarutiini lisada. Nagu admiral McRaven, usub ka Gretchen, et lihtne voodisse panemine võib viia suuremate positiivsete muutusteni.

Mida sa veel ootad?

Mis puutub toimingusse endasse, siis on see üsna lihtne: võtke kõik peale voodilinade maha, siis siluge ja vajadusel rullige see üles. Seejärel, kui kasutad pealislina, tee haiglanurgad voodi põhja - kas voodiplaadi üles või alla voldid, sõltub sinu isiklikust eelistusest. Keerake peiteümbris teistpidi - nii on kõige lihtsam panna see peiteümbrisse - seejärel kinnitage peiteümbris sidemetega kõigis neljas nurgas Lõpetage padja ja kattega - ja bumm! Valmis. Selle lõigu kirjutamine võttis meil kauem aega kui voodi tegemine.

Tooted oma magamistuppa leiad Savashome veebipoest.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.