Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Parim padja täiteaine

2022 10 10

Tõenäoliselt nõustuvad kõik, et padjad on üks suurimaid mõjutajaid une kvaliteedile. Kuid tänapäeval on padja valimine keeruline. Tootjad pakuvad väga erinevaid tooteid, kuid vähesed ostjad teavad, mis on tegelik erinevus kasutatavate täidiste vahel. Seepärast oleme siin, et aidata. Räägime, millist padja valida ja millistest materjalidest need on valmistatud, ning millised on nende erinevused.


Viskoelastne padi
Olete võib-olla näinud moodsaid lainelisi padju - need on viskoelastsed. Neid patju on mitmesugustes suurustes ja kujuga, kuid eriliseks teeb need see, et täidis on mõeldud teie pea ja kaela toetamiseks. Viskoelastsed padjad võivad olla kõvad või pehmed, sõltuvalt sellest, kas pind on sile või kontuurne. 

Viskoelastsetel padjadel on täidises väikesed õhukanalid, mis parandab õhuringlust une ajal. Need padjad ei meeldi kõigile, kuid fännid tunnistavad, et nad ei tahaks teistsugust padja. Need on mugavad ja sobivad mitmesuguste vaevustega inimestele, näiteks osteokondroosi, radikuliidi, selja- ja kaelavalu korral.

Pange tähele, et viskoelastsed padjad on saadaval tahke või polsterdatud materjaliga. Vaatamata sellele erinevusele säilib padja võime kohaneda kaela, pea ja õlgade asendiga. Ainus erinevus seisneb selles, et saate muuta täidise kogust ja seega ka padja kõrgust.

 

Puuvillane padi
Need padjad on suurepärase hingavusega, nii et teil ei ole suvel liiga kuum ja talvel liiga külm, tagades mugavuse aastaringselt. Samuti on see väga hügieeniline ja bakteritele vastupidav. Siiski tuleb erilist tähelepanu pöörata kvaliteedile. Vastasel juhul võib padi kiiresti hapraks muutuda. Usaldusväärsete tootjate tooted võivad aga püsida aastaid.

Sulepadi
Varem olid sulepadjad väga populaarsed, kuid tänapäeval on olemas suurepärased alternatiivid. Need padjad on lestade poolt asustatud ja põhjustavad allergiat. Seetõttu peetakse paremaks taimseid ja sünteetilisi täidiseid. Meie poes ei ole udusulgpadi, kuid kui teile meeldivad udusulgpadjad, siis peaksite kindlasti sellest tootest teadma.


Esiteks, sulgpadjad on valmistatud hane- või pardivillast. Need on pehmed ja kohevad, kuid kui täidisesse lisatakse sulgi, muutub see kõvaks. Suhe on erinev ja sellest sõltub ka padja kõvadus. Need padjad on väga mugavad, kuid võivad põhjustada allergiat ja vajavad tolmulestade vältimiseks erilist hoolt. Samuti ärge valige odavaid variante. Kehvast väliskangast pudenevad udusuled ja tunnevad teravad suleotsad.

 

Bambusest padi
Pehme bambuspadi on äärmiselt mugav kasutada. See kiud vähendab higistamist, nii et jääte magamise ajal värskeks, mugavaks ja kuivaks. Looduslik, taimne bambuskiud on ka antibakteriaalne ning bakterite, hallituse ja seente vaba. See omadus muudab bambuspadjad eriti sobivaks allergikutele. Pidage ka meeles, et bambuspadjad imavad hästi niiskust ja aurustuvad kiiresti. See on eriti väärtuslik inimestele, kes magavad hästi, on allergilised või kannatavad magamise ajal temperatuurimuutuste all.

 

Polüestrist padi
Kahtluse korral, kuidas valida padi, pöörduvad mõned inimesed polüestri poole. Kuid see on täiesti ebavajalik! See on kaasaegne sünteetiline kangas, millel on suurepärased magamisomadused. Neid patju on lihtne hooldada ja polüesterkiudude pallid on elastsed, kohevad ja kauakestvad. On tõsi, et need padjad võivad aja jooksul kõveneda, kuid see on tavaliselt tingitud ebaõigest hooldusest.

Veel üks tugev argument polüestritäidisega padja kasuks on nende suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe. Lisaks sellele konkureerib kaasaegne polüester oma omaduste poolest isegi loodusliku puuvillaga, kuid see on palju elastsem ja kohevam, mistõttu on see vastupidavam ja paremini pestav.

Mikrokiust padi
Paljud inimesed valivad mikrokiust täidisega padjad, sest need on väga pehmed ja kohevad ning neil on antiallergeensed omadused. Leiud ei saa neis elada. Tegelikult nimetatakse mikrokiust padjasid mõnikord ka unepadjadeks, sest need tunduvad olevat nagu untasapadjad.

Mikrokiust padjad on aga madalad ja pehmed. Kui eelistate kõvemat ja kõrgemat padja, otsige mikrokiudpallide täidisega padju. Need padjad on üsna pehmed, kuid mikrokiudpadjad kipuvad olema kõrgemad, sest suuremad täiteosakesed annavad neile kõvaduse.


Kuidas valida padi? 
Sa ei pea kulutama palju raha padjadele, et saada puhke- ja mugavam uni. Vaatame padjade omadusi. Meie lehelt leiad palju teavet. Seejärel hindame teie vajadusi: teie eelistatud padja kõrgus, teie tavaline magamisasend jne. See teeb valiku palju lihtsamaks ja aitab teil leida õige padja juba esimesel korral.

Soovitame vahetada padja iga 12-24 kuu tagant. See tagab mugavuse ja puhtuse. Kahe aasta jooksul kuluvad paljud kiudained ära ja kaotavad oma algsed omadused. See on täiesti loomulik protsess. Palju hullem on aga see, et padjad kasvatavad mikroobe, koguvad tolmu ja muud mustust, eriti kui neid ei pesta korralikult, ning mõjutavad lõppkokkuvõttes teie une kvaliteeti, põhjustades allergiasümptomeid, muutes padja halvasti lõhnavaks jne.

Kõik padjad on saadaval Savashome.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.