Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas pesta, kuivatada ja hooldada linast voodipesu?

2022 10 19

Kui tegemist on looduslike voodipesumaterjalidega, on lina raske võita. Linakiust valmistatud äärmiselt tugev, kuid vaieldamatult pehme tekstiil on hingav, hubane ja hooajaline, hoides teid talvel soojana ja suvel jahedana. Samuti muutub see iga pesuga pehmemaks, mugavamaks ja üldiselt paremaks.

On lihtne mõista, miks inimesed seda kangast armastavad. Kuna see on aga teistest materjalidest veidi kallim, küsivad paljud inimesed: "Kas linased linikud kestavad kauem kui teised linikud?". Lühike vastus on jah, lina on uskumatult vastupidav, kestes sageli kümme aastat või kauem. Pikk vastus on, et selle armastatud tekstiili terviklikkuse ja vaikse elegantsi säilitamiseks on oluline õige hooldus.

Savashome'i lina on suhteliselt lihtne hooldada, kuid on mõned asjad, mida tuleb kanga eest hoolitsemisel silmas pidada. Kui soovid investeerida kergesti jahtuvasse ja laialt hinnatud materjali või kui soovid kaitsta oma olemasolevat voodipesu, oled jõudnud õigesse kohta. Siin on kirjas, kuidas voodipesu õigesti pesta, samuti, kuidas kuivatada, pesta, plekke ravida ja voodipesu säilitada.

Kuidas pesta voodipesu: näpunäited ja parimad tavad: kuidas pesta voodipesu: sammud ja parimad tavad

Täiuslik nii kuuma kui ka külma magaja jaoks, täiuslikult pehme ja õhuline voodipesu ühendab endas igapäevase ja luksusliku. Selleks, et see kõike armastav tekstiil säilitaks oma uskumatu tekstuuri ja atraktiivsuse aastaringselt, on oluline teada täpselt, kuidas linane voodipesu värskena hoida. Loe edasi, et teada saada, kui tihti voodipesu pesta ja milliseid seadistusi linasest riidest linade pesemiseks kasutada, et vältida kokkutõmbumist, värvimuutust ja muid kahjustusi.

Kui tihti peaksite voodipesu pesema?

Paljud inimesed küsivad, kui tihti peaks linikuid pesema, ja vastus on tavaliselt sama, mis kogu muu voodipesu puhul. Lina- ja pealislinade ning padjapüüride puhastamine kord nädalas on tavaliselt piisav, et hoida oma magamiskeskkond tervislikuna. Kui te muretsete, et kangas rikneb enneaegselt, siis on teil õnne, sest linase voodipesu pesemine muudab selle tegelikult iga kord paremaks.

Kuidas pesta voodipesu pesumasinas

Lina võib olla kõrgekvaliteediline kangas, kuid see ei tähenda, et seda oleks raske hooldada. Saate seda kodus tavalises pesumasinas puhastada. Siin on põhilised sammud:

 • Pange linased linikud pesumasinasse, kas üksi või koos sarnaste värviliste kangastega.
 • Lisage umbes veerand tassitäit mahedat pesuseepi. Seadke pesutsükkel õrnaks ja valige sooja vee režiim.
 • Käivitage pesutsükkel.

Parim pesemisviis voodipesu pesemiseks pesumasinas

Üks osa linase riidepaberite atraktiivsusest on nende lihtsus ja ka selle loodusliku materjali puhastamine on väga lihtne. Seda silmas pidades aitavad järgmised näpunäited teil oma linasest linasest riidest kõige rohkem kasu saada.

 • Enne pesemise alustamist lugege hoolikalt juhiseid (etiketil, pakendil või tootekirjelduses veebilehel).
 • Looduslike kiudude kaitsmiseks kasutage õrna või õrna pesutsüklit.
 • Valige sooja vee režiim. Kui olete mures kokkutõmbumise pärast, võite kasutada külma vett, kuid kuuma vett tuleks alati vältida.
 • Valige spetsiaalselt õrnade kangaste jaoks mõeldud mahe vedel pesuvahend.
 • Vältige optilisi helendajaid ja muid karmi keemilisi puhastusvahendeid sisaldavaid seebisid, kuna need võivad kangast nõrgestada ja värvida.
 • Võimaluse korral valige kõrgeim veetase, et kangas saaks trumlis vabalt liikuda.
 • Kasutage kontsentreeritud pesuseepi säästlikult. Tavaliselt piisab veerand tassist, eriti suure tõhususega pesumasinate puhul.
 • Peske voodipesu eraldi või koos sama värvi pesuga. Lisaks peaksite pesu segama ainult sarnase kaaluga esemetega, näiteks kergete riietega.
 • Kaaluge, kas täita pesumasin veega ja lisada pesuvahend enne linade trumlisse panemist. See annab sellele aega täielikult lahustuda ja aitab vältida plekke.
 • Kõige parem on kasutada väikest kuni keskmise suurusega pakendit, sest liiga suur kogus võib põhjustada linade takerdumist, mis moonutab materjali ja mõjutab nende puhastamist.
 • Kui pesete linikuid koos teiste esemetega, veenduge, et neil ei ole konksusid või tõmblukke, mis võivad materjali kinni püüda.

Lina on looduslikult antimikroobne, st selles ei leidu baktereid ega hallitust. Ja nagu näete, ei nõua selle kergesti puhastatava kanga puhastamine palju teie tähelepanu.

 

Kas pesu kahaneb pesemisel?

Nagu puuvill, võib ka lina pesemisel kokku tõmbuda. Seetõttu on väga oluline teada, millisel temperatuuril pesu pesta ja kuidas kuivatada, et lina korralikult madratsi ja padjadega kokku kleepuks.

Lisateavet leiate meie juhendist "Kuidas kaitsta linaseid linikuid kokkutõmbumise eest?

Kas linaseid linikuid tuleks pesta külmas või kuumas vees?

Õige temperatuur linade pesemiseks ei ole ei kuum ega külm. Kõige parem on leige vesi (10-15 °C). See temperatuur on piisavalt soe, et eemaldada bakterid ning lahustada kehaõlid ja muud jäägid, kuid mitte nii kuum, et see lõhuks kiudusid või paneks kangast kokku tõmbuma.

 

Kuidas pesta käsitsi voodipesu

Üks linase voodipesu eeliseid on see, et seda saab pesta pesumasinas. Kui eelistate siiski käsitsi pesta, võite kasutada samu parimaid tavasid, mida on kirjeldatud eespool, st vee temperatuuri ja pesuvahendi tüüpi.

 • Kõigepealt täitke valamu või vann sooja veega.
 • Lisage väike kogus pesuvahendit ja laske sellel lahustuda.
 • Laske linad seebivee sisse, kuni need on täielikult sisse kastetud. 
 • Segage kangast mõne minuti jooksul ettevaatlikult kätega, vältides selle keeramist või mähkimist.
 • Võtke linad välja, seejärel kuivatage ja peske.
 • Lisage sooja vett ja uputage linad uuesti.
 • Masseerige riiet puhtas vees, kuni seep on eemaldatud. Vajadusel korrake seda sammu, et kogu seebist vabaneda.

Täielikult looduslikku pesuseepi saab kasutada nii pesumasinas kui ka käsitsi. Lisaks leige veele ja mahedale vedelseebile veenduge, et pesuvahend on enne kuivatamist täielikult riidest välja loputatud.

 

Kuidas kuivatada voodipesu

Nüüd, kui te teate, kuidas voodilinasid pesta, on aeg õppida, kuidas neid õigesti kuivatada. Kas voodipesu saab siis panna trummelkuivatisse? Vähese hooldusega voodipesu võib kuivatada trummelkuivatis madalal kuumusel. Paljud inimesed eelistavad siiski oma linaseid linikuid osaliselt, kui mitte täielikult, õhu käes kuivatada.

 • Õhukuivatus aitab linikut säilitada ja säilitab tekstiili pikaajalise vastupidavuse. Kui teil ei ole aega, võite linikud kohe pärast pesumasinast väljumist üles riputada ja lasta neil täielikult õhu käes kuivada. Kuna aga õhukuivatus võib lina kergelt jäigaks muuta, võiksite kaaluda segameetodit.
 • Niipea, kui pesutsükkel on lõppenud, võtke voodipesu välja ja pange see koos villaste kuivamispallidega trummelkuivatisse.
 • Käivitage kuivati madalal kuumuseastmel 15 minutit.
 • Võtke voodipesu trummelkuivatist välja, kui see on veel veidi niiske.
 • Kui ilmastikutingimused lubavad, riputage need siseruumides või õues riidepuude külge ja laske neil täielikult kuivada.

Pidage meeles, et linased voodipesu kuivab veidi kiiremini kui puuvillased voodipesu. Sa võid esialgu kuivatada pesu vaid kaheksa minutit, et näha, kuidas teie voodipesu kuivab, ja vajadusel lisada veel paar minutit. Samuti olge ettevaatlik, kuhu riputate need ja kasutage riidenõelu, et vältida kanga kortsumist või kortsumist. Lõpuks, kuna päike võib pesu pleegitada, on parem hoida voodipesu õues kuivatamise ajal varjus.

Voodipesu hooldus ja puhastamine

Nüüd, kui olete tuttav pesu põhipuhastusega, saate oma teadmisi pesu hooldamise kohta veelgi laiendada. Siin on, mida peaksite teadma värvimuutuste vältimisest, plekkide eemaldamisest, triikimisest ja õigest hoiustamisest.

Mis põhjustab linade värvimuutusi?

On mitmeid asju, mis võivad teie voodipesu värvi muuta. Esiteks võivad pleegitusvahendid ja karmid pesuvahendid jätta kangale, sealhulgas värvitud ja värvimata linadele, mis on loomuliku valget värvi, plekke. Seetõttu on kõige parem kasutada mahedaid pesuvahendeid. Kloorivabad (või värvikindlad) pleegitusvahendid võivad sobida linade pesemiseks, kuid neid on parem vältida, kui olete mures värvimuutuste pärast. 

 

Kuidas eemaldada plekke linasest pesust

Värvitud pesu on kõige parem puhastada, kui plekid on veel värsked, seega visake pesu pesumasinasse kohe, kui märkate värvimuutust. Siiski saate plekke puhastada, puistades plekkidele enne pesutsükli käivitamist söögisoodat ja paar tilka destilleeritud valget äädikat.

Koorimise asemel tupsutage plekki ettevaatlikult puhta lapiga, kuni see paistab puhas, ja peske seejärel lina tavapäraselt. Suuremate plekkide puhul võite proovida ka lisada pesu juurde umbes tassi valget äädikat ja paar supilusikatäit sooda koos tavalise koguse pesuseebiga.

 

Kuidas triikida voodipesu

Linane voodipesu ei pea triikima. Sellele loomult arglikule materjalile on omane lõdvestunud, elustunud välimus ja see tasandub, kui voodi on tehtud. Samuti ei kortsu linane voodipesu tõenäoliselt veidi niiskena, nii et võite proovida voodisse minna vahetult enne, kui see on täiesti kuivanud. Kui aga soovid kasutada triikrauda, siis veendu, et oled seadnud temperatuuri kõige madalamale seadistusele.


Kuidas linaseid voodipesu säilitada

Teadmine, kuidas pesu pesta ja kuivatada, on vaid pool sellest, kuidas materjali eest hoolitseda ja tagada, et see kestaks võimalikult kaua. Parim viis voodipesu säilitamiseks on voodipesukott, olenemata sellest, kas kasutate seda, milles see oli, või hangite uue kaitsekoti. Kangakott püüab kinni tolmulestad ja kaitseb samal ajal kangast otsese päikesevalguse eest, mis võib põhjustada pleekimist. Lisaks hoidke voodipesu kuivas ja jahedas kohas - vannituba, pesuruumid ja muud niiskusele kalduvad ruumid ei ole soovitatav.

Lisaks sellele püüdke voodipesu hoida kohas, kus on piisav ventilatsioon. Vältida tuleks plastist hoiukaste, kuna need hoiavad endas niiskust ja võivad põhjustada hallitust.

Kust osta parimat voodipesu

Kui te teate hästi, kuidas voodipesu pesta, võite uue komplekti julgelt osta. Kui kohtlete oma voodipesu väärilise hooldusega, saate nautida mugavat, hubast ja üha pehmemat magamisruumi aastaid. Savashome 'i kerged ja õhulised linased linikud, padjapüürid ja peitealused on valmistatud 100% Euroopa linasest materjalist.

Kas olete valmis kogema linase voodipesu võrratut tekstuuri? Ostke Savashome'i voodipesu komplekt juba täna või tellige kangaproov, et kogeda ainulaadset, esmaklassilist kangast enne ostu.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.