Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Voodipesu hooldus

2022 06 13

Lina on väga armastatud ja hinnatud kangas, mida ei ole mitte ainult lihtne hooldada, vaid see kaitseb ka UV-kiirguse eest - sellel on looduslik filter. Linasest kangast kasutatakse paljude tekstiiltoodete valmistamiseks. Eriti hinnatud on linane voodipesu, sest see on kehale hea ja hoiab teid jahedana ka väga kuumadel suveõhtutel. Õige hoolduse korral säilivad lina kvaliteet ja erakordsed omadused aastaid ja muutuvad iga pesuga isegi pehmemaks. Ja kuigi paljud inimesed arvavad, et lina kortsub kiiresti ja selle eest hoolitsemine on tõeline vaev, on mõne reegli järgimine palju lihtsam, kui tundub.

Kuidas pesta linane voodipesu
Kui ostad linase voodipesu, on soovitatav seda enne esimest kasutamist pesta. Sel juhul tuleks linasest voodipesu pesta eraldi, ilma muude riiete või tekstiilideta. Esmakordsel pesemisel tuleks voodipesu, olenemata selle kangavärvist, pesta temperatuuril, mis ei ületa 30 kraadi Celsiuse järgi, ja mitte kasutada pleegitavaid pesuvahendeid. 

Voodipesu tuleks nii esimesel korral kui ka pärast seda välja pöörata. Pesemisel kasutage mahedaid pesuvahendeid või seebisid ning vältige pleegitusaineid ja keemilist puhastamist, mis võivad kahjustada looduslikke kiude ja värvida värvi. Kui pesete linane voodipesu esimest korda, võib kasutada koos teisi rõivaid või kangaid, kui need on sarnast värvi. 

Lina on tugev kangas, nii et see mitte ainult ei tule hästi toime paljude pesutsüklitega, vaid ka pehmeneb iga pesutsükliga. Erinevalt paljudest teistest kangastest tuleb linale korralik pesemine kasuks ja see muutub isegi iga pesutsükliga heledamaks või valgemaks, sõltuvalt voodipesu toonist. 

Lina on kangas, mis imab väga hästi niiskust, seega tuleks linast voodipesu pesta tühjemas pesumasinas, et kangas saaks vett endasse imeda. Lina võib pesta käsitsi või pesumasinas - oluline on vaid valida kangale sobiv programm. Kõige ohutum temperatuur linase voodipesu pesemiseks on umbes 40 kraadi, kuid kergemaid tooteid võib pesta ka kõrgemal temperatuuril, näiteks 60 või 95 kraadi juures, kuid pidage meeles, et lina võib pesemisel kokku tõmbuda 4-7 protsenti, seega on kõige parem järgida tootele märgitud konkreetseid hooldusjuhiseid.

Puhta ja hügieenilise magamistoa säilitamiseks on soovitatav vahetada ja pesta voodipesu iga kahe nädala tagant. See aitab luua püsiva värskuse tunde ja vabaneda bakteritest.

Kuidas triikida ja kuivatada lina
Kuigi lina on tugev kangas, kuivab see üsna kiiresti. Kui seda ei kuivatata korralikult, kipub see siiski kortsuma. Selle vältimiseks ei tohiks lina enne kuivatamist välja väänata, sest see hoiab ära soovimatud kortsud, mida tuleb hiljem välja triikida. Nagu ka teisi looduslikke kangaid, kuivatatakse lina kõige paremini õues, kuid seda ei tohiks jätta otsese päikesevalguse kätte kuivama, sest see võib põhjustada kollasust või muid värvimuutusi ja tõenäoliselt ebatasasusi, mis kahjustavad kangast. 

Linasest voodipesu võib kuivatada ka trummelkuivatis, kuid programmi valimisel tuleb olla ettevaatlik - lina sobib hästi madalamal temperatuuril. Lisaks sellele ei tohiks pesu kuivatada trummelkuivatis, õues või kodus, ning seda protsessi tuleks hoolikalt jälgida, sest kangas aurustub üsna kiiresti.

Vajaduse korral võib lina triikida triikrauaga, kuid seda tuleks teha nii, et voodipesu on pööratud valele küljele. Triikraua kõrge pinnatemperatuur võib tekitada kangale läikivaid laike. Siiski on linane kangas üsna esteetiline ja atraktiivne ilma triikimiseta. Ja kui olete ostnud voodipesu komplekti, mis on valmistatud kortsus riidest, siis triikimine ainult rikub selle ära ja seda ei tohiks üldse teha.

Looduslik, naha vastu mugav, suurepärase niiskuseimavusega ja vastupidav, linane voodipesu on õige valik aastaringselt, eriti suvel, kui soovite end jahutada. Selle peene disaini ja elegantsi tõttu võib sellest saada eriline magamistoa aktsent, samas kui lihtne hooldus teeb sellest vastupidava kanga, mida saab nautida aastaid.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.