Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kammitud puuvill: tunne oma voodipesu nagu disainer

2023 10 27

Enamik inimesi teab, et puuvill on looduslikku päritolu kangas, mis on ketratud puuvillataime kohevatest kiududest. On lihtne mõista, miks see kerge ja mitmekülgne materjal on sajandeid olnud riiete, rätikute ja voodipesu valmistamisel populaarne. Kuid mitte kõik puuvillad ei ole ühesugused. On olemas teatud tüüpi puuvill, mis on äärmiselt hingav, hubane, kuid samas jahutav ja uskumatult pehme. Tegemist on kammitud puuvillaga, mis on praegu võtmas oma õiget kohta voodipesu maailmas. Kuid mis on kammitud puuvill ja kuidas seda valmistatakse? Siin on kõik, mida peate teadma selle suurepärase kanga kohta ja miks see on erakordne voodipesuvalik.

Mis on kammitud puuvill?

Nagu nimigi ütleb, on kammitud puuvill harjaga viimistletud puuvill. See on luksuslikult sile ja jahedam kui enamik teisi puuvillaseid riideid, kuid siiski väga soe. See on pehme nagu kulunud särk ja on elegantse kõrgekvaliteedilise materjaliga. Teisisõnu, see on puuvill, kuid parem. 

Kammitud puuvilla kasutatakse sageli vaba aja särkide, lasterõivaste, pluuside, beebitekkide, pidžaamade ja öösärkide valmistamiseks. Tänu vaieldamatult pehmele materjalile sobib see ideaalselt ka voodilinade, padjapüüride ja peitealuste valmistamiseks, mis kõik on leitavad Savashome'i leheküljelt.

Kuidas valmistatakse kammitud puuvilla?

Kammitud puuvilla tootmisel ketratakse taimsetest toorkiududest lõngad ja seejärel kootakse kangas. Seejärel hõõrutakse seda õrnalt peeneteraliste metallharjadega, mis tõstavad kiudusid üles ja loovad äärmiselt pehme pinna. Kammimise käigus eemaldatakse üleliigsed kiud, mis muudab kanga äärmiselt siledaks. Kammitud puuvillase riide kohevad kiud annavad suurepärase isolatsiooni. See on äärmiselt hubane, ilma et see ülekuumeneks.

Mida on vaja teada kammitud puuvillast voodipesu kohta

Teie voodipesu materjalil on palju pistmist teie üldise mugavuse ja unekvaliteediga. Mõned inimesed eelistavad soojapidavaid kangaid, teised aga hingavaid materjale. Kammitud puuvill on mõlemast maailmast parim.

Materjal on hubane, kuid ei hoia õhku kinni. See on ideaalne inimestele, kes kannatavad palaviku või öise higistamise all, sest hingav harjatud kangas juhib niiskuse ära. Teisest küljest on see piisavalt soe ka neile, kes vajavad veidi rohkem soojustust.

Kammitud puuvillane voodipesu on pehme, mugav naha vastu ja ei tee kunagi haiget. Pehme ja rahustav kangas võib olla kasulik ekseemi ja muude nahahaigustega inimestele, aga ka tundliku nahaga imikutele ja lastele. Tänu oma keerukale, kuid mitmekülgsele välimusele sobib see paljude magamistoa stiilide juurde. Pole ime, et see materjal on muutumas nii populaarseks valikuks voodipesu ja peitealuste puhul.

See on ka vastupidav ja kergesti puhastatav. Nagu kõik puuvillased tooted, võib ka kammitud puuvillane voodipesu aja jooksul kokku tõmbuda ja paisuda, kuid seda saab nõuetekohase hooldusega tavaliselt vältida. 

Kuidas on kammitud puuvill võrreldav teiste voodipesumaterjalidega?

Loomulikult on enne otsuse tegemist hea, kui teil on vähemalt ligikaudne ettekujutus teistest voodipesumaterjalidest. Kammitud puuvillane kangas on oma tekstuuri ja tootmismeetodi poolest sarnane flanellile. Flanellvoodipesu võib olla valmistatud puuvillast, villast või sünteetilistest kiududest. Kangas kammitakse peente traatidega, et tõsta kiudusid ja luua kiu efekt.

Kammitud puuvill ja perkali, satiin ja lina

On olemas ka perkalipuuvill, mille karge ja jahe välimus meenutab kõrgekvaliteedilist hotellivoodipesu. Teine võimalus on satiin, mis on siidiselt pehme puuvillane kangas, millel on satiinne kude ja peenike läige. Linane kangas on samuti looduslikust päritolust, mis on tuntud selle poolest, et muutub aja jooksul pehmemaks. Linane kangas on veidi tugevam ja raskem kui puuvillane, kuid see on ka jahe ja hingav.

Savashome'i lehelt saate osta kammitud puuvilla, mis sobib ideaalselt inimestele, kellele meeldib perkali klassikaline välimus, kuid kes soovivad midagi veidi pehmemat ja hubasemat. See kangas meeldib ka neile, kellele meeldib satiin, kuid kes eelistavad veidi kergemat materjali. Mitte liiga kuum, mitte liiga jahe, kindlasti hubane, kerge ja maitsekas, kammitud puuvillane voodipesu täidab kõik tingimused, mistõttu on see parim valik aastaringseks kasutamiseks.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.