Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Puuvillase voodipesu hooldus

2022 06 21

Puuvillane voodipesu on ideaalne valik hubase ja kutsuva magamistoa loomiseks. Puuvill on looduslik, hingav ja vastupidav kangas, mis võib parandada teie uneelamust. Puuvillase voodipesu pehmuse, heleduse ja kvaliteedi säilitamiseks on siiski oluline nõuetekohane hooldus. Selles blogis käsitleme üksikasjalikult, kuidas puuvillast voodipesu õigesti hooldada.

1. Lugege ja järgige hooldusjuhiseid:
Enne puuvillase voodipesu kasutamist on oluline lugeda tootja hooldusjuhiseid. Need juhised on kohandatud vastavalt konkreetsele puuvillatüübile ja võimalikele täiendavatele viimistlus- või töötlemismeetoditele. Järgige soovituslikke juhiseid pesemise, kuivatamise, triikimise ja muude hooldusjuhiste kohta.

2. Eelpeske uued puuvillased voodipesuained:
Uut puuvillast voodipesu on soovitatav enne kasutamist eelpesta. See aitab eemaldada viimistluskemikaalide jäägid, mis võivad põhjustada nahaärritust. Järgige tootja juhiseid õige pesutemperatuuri ja pesuvahendi kohta.

3. Sorteeri ja pese:
Enne puuvillase voodipesu pesemist sorteerige see värvuse ja kangakaalu kaalu järgi. See aitab vältida värvide tuhmumist ja tagab, et kergemaid kangaid ei puudutata tugevalt. Ohutu pesemise tagab tundlikele kangastele mõeldud või tootja soovitatud maheda pesuvahendi kasutamine. Vältige kloori või karmide kemikaalide kasutamist, et vältida puuvillaste kangaste kahjustamist.

Kuigi puuvillane voodipesu on tugev ja vastupidav toode, tuleb seda nõuetekohaselt hooldada. Puuvillast voodipesu tuleks pesta temperatuuril, mis ei ületa 40 kraadi Celsiuse järgi, ning et vältida pleekimist ja mustrite kahjustumist, on kõige parem, kui voodipesu pööratakse ümber. Samuti ei tohi kunagi pesta tumedat ja heledat kangast koos, isegi kui tegemist on kahe puuvillase voodipesu komplektiga. Samuti on soovitatav voodipesu pesta enne esimest kasutamist. Üldiselt tuleks puuvillast voodipesu vahetada ja pesta iga kahe nädala tagant, et see jääks puhtaks ja hügieeniliseks, ilma et oleks vaja täiendavaid vahendeid ja puhastamist. Kuivpuhastus ei sobi satiinist toodete puhul, sest see võib kahjustada kanga struktuuri ja põhjustab voodipesu kiiremat kulumist. Siiski saab plekke sellest kangast niikuinii üsna kergesti eemaldada - tavaliselt piisab tavalisest pesust. Samuti on oluline, et voodipesu saaks pesumasinas vabalt liikuda, mis hoiab kanga puhtamana, vähem venitatud ja vähem kortsus.

4. Pesutemperatuur ja -tsükkel:
Kui tegemist on puuvillase voodipesu pesemisega, on oluline järgida õiget temperatuuri ja pesutsüklit. Puuvillast voodipesu tuleks üldiselt pesta sooja või keskmise kuumusega pesutsükliga. Kõrged temperatuurid ja intensiivsed pesutsüklid võivad puuvillast kangast kahjustada ja selle kasutusiga lühendada.

5. Kuivatamine:
Kui võimalik, on kõige parem kuivatada puuvillast voodipesu loomulikul, õhu käes kuivatamisel. See aitab säilitada puuvilla pehmuse ja vältida liigset kokkutõmbumist. Kui kasutate trummelkuivatit, valige õrn tsükkel ja madala temperatuuri seade. Vältige liigset kuivatamist või kuivatisse pikaks ajaks jätmist, et vältida kanga kahjustamist.

6. Triikimine:
Puuvillase voodipesu triikimine aitab siluda kortse ja annab sellele korraliku välimuse. Kasutage keskmist triikimisseadet ja õiget temperatuuri. Kanga kahjustamise vältimiseks kasutage aurutriikimist ja vältige otsest kokkupuudet kangaga.

Paradoksaalsel kombel võib küll kuivatamine trummelkuivatis kahjustada satiini, kuid triikimine, isegi kõrge temperatuuriga, ei kahjusta seda üldse. Vastupidi. Näiteks kui voodipesukomplekti on kasutatud haiguse ajal ja te soovite seda võimalikult palju desinfitseerida ja eemaldada viirused, kuid desinfitseerimisvahendid ja intensiivne pesemine kahjustavad kangast - lahenduseks võib olla triikimine kuuma triikrauaga. Teisest küljest, kuna kangas on looduslik, annavad mõned ebatasasused sellele teatud võlu, nii et puuvillane voodipesu ei kaota oma omadusi ja esteetilisust isegi siis, kui seda liiga kuumalt triikida. Puuvillane voodipesu on valmistatud looduslikust ja tugevast kangast, seega tagab õige hooldus, et selle omadused jäävad aja jooksul samaks. Kui hooldate oma voodipesu vastavalt reeglitele, saate nautida kvaliteetset toodet pikka aega.

7. Säilitamine:
Säilitage puuvillast voodipesu kuivas ja õhukindlas kohas. Vältige otsest päikesevalgust, sest pikaajaline päikese käes viibimine võib pleekida ja kangast kahjustada. Voodipesu talveks ette valmistades veenduge, et see on puhas ja täiesti kuiv, et vältida hallitust või ebameeldivaid lõhnu.

Pesumasinate kasutamine
Kui soovite säilitada puuvillase voodipesu omadused võimalikult kaua ning kui soovite kangast hooldada ja selle värvi säilitada, ei tohiks kasutada karmi pesuvahendeid, pleegitusvahendeid ega plekieemaldajaid. Satiin on looduslik kangas ja armastab seetõttu pehmust. Kõige parem on valida puuvillastele kangastele mõeldud pesuvahendid ja heledamate või tumedamate värvidega puuvillase voodipesu pesemiseks kasutada värvilistele kangastele mõeldud pesuvahendeid. Puuvillane voodipesu on vastupidav ja vastupidav ning ei muuda oma omadusi pärast paljusid pesu- ja kuivatustsükleid, tingimusel, et... Ei trummelkuivatust. Trummelkuivatus suurendab kokkutõmbumise tõenäosust ja kahjustab ka kangast ennast, eriti kui seda kuivatatakse kõrgemal temperatuuril. Satiinkangas kuivab suhteliselt kiiresti, nii et saate oma voodipesu hõlpsasti kuivatada tavalistes tingimustes.

Kokkuvõte: Puuvillase voodipesu nõuetekohane hooldamine on oluline, et säilitada selle pehmus, heledus ja vastupidavus. Neid nõuandeid ja tootja juhiseid järgides saate puuvillasest voodipesust pikalt kasu lõigata ja nautida teie vajadustele ideaalselt kohandatud magamist.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.