Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kui oled külaline: etikett ja viisakus

2023 12 06

Me teeme kõik endast oleneva, et olla teadlikumad, mis tähendab mitte ainult meie kodu, vaid ka meie viisakuse parandamist. Kuigi on olemas palju juhendeid selle kohta, kuidas olla hea võõrustaja või perenaine, oleme märganud, et külaliste etiketi osas puudub selgus.

Tooge kingitus

See esimene nõuanne on vaieldamatu. Sa tahad alati tuua toreda kingituse, et näidata oma tunnustust võõrustaja külalislahkuse eest. Kõige parem on püüda kingitus isikupäraseks muuta - ja see ei pea olema ekstravagantne! Selleks sobib suurepäraselt lõhnaküünal, tekk või voodipesukomplekt, mille leiad Savashome veebipoest.

Võtke ühendust aadressil

Suhtlemise puhul peaksite olema ettevaatlik, et anda võõrustajale kogu vajalik teave teie viibimise kohta. See tähendab, et teatage võõrustajale oma saabumise kuupäev ja kellaaeg ning ka see, kui kaua te kavatsete tema kodus viibida. Avaldage kõik toitumispiirangud või olulised allergiad - ärge üllatage võõrustajat!  Kui teil on plaanis külalisi võtta, arutage kõik eelnevalt põhjalikult läbi. Lõpuks veenduge, et võõrustaja saaks teiega hõlpsasti ühendust võtta nii enne külaskäiku kui ka selle ajal.

Abi

Pingutage teadlikult, et aidata, kui olete külaline. Peremees võib teie pakkumisest keelduda, kuid te peaksite alati küsima, kas saate aidata toiduvalmistamisel, laua katmisel ja (kindlasti) pärast sööki nõudepesemisel. Need lihtsad žestid panevad võõrustaja tahtma, et te sagedamini tuleksite.

Järgige kodukorda

Küsige oma võõrustajalt kohe pärast saabumist kõike, mida peate teadma majapidamisreeglite kohta. Seejärel veenduge, et peate neist kinni kogu oma viibimise ajal! Kas teie võõrustajale meeldib oma kingad ukse ees ära võtta? Kui jah, siis järgige seda. Kas kõik tõusevad tööle ja kooli väga vara? Austage nende unevajadust ja pange end eelmisel õhtul mõistlikul kellaajal magama. Olge lihtsalt arvestav ja näidake austust võõrustaja vastu.

Hoolitsege oma elukutse eest

Hea külaline teab, kuidas end ise hõivata, seega veenduge, et teil on igaks päevaks plaanid ja ärge lootke ainult võõrustaja peale, et planeerida oma viibimist. Parim tava on, et võtate peremehega ühendust oma külaskäigu alguses ja igal hommikul, et oma plaanid kooskõlastada. Veenduge, et te olete samal lehel ja liituge võõrustajaga, kui seda oodatakse. Planeerige mõned iseseisvad tegevused, et võõrustajal oleks aega kõigi isiklike kohustuste täitmiseks

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.