Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas lennukis paremini magada

2023 10 31

Mõned võivad öelda, et maailmas on kahte tüüpi lendajaid: need, kes suudavad lennukis magada, ja need, kes ei suuda. Kuigi enamik meist on ilmselt kusagil keskel - olgem ausad, keegi ei maga lennukis hästi -, on siiski teatud asju, mida saate teha, et suurendada oma võimalusi järgmisel lennul hästi magada.

Enamik nõustub, et kõige parem on tühjal lennukil saada ihaldatud aknapaik väljapääsu reas, kus saad terve rea endale. Kuid kõik meist ei saa olla nii õnnelikud, seega on ka teisi võimalusi, kuidas oma istekoha jaotust optimeerida.

Püüdke vältida istekohti tualettide lähedal, kus võib olla rohkem sagimist ja müra. Sama kehtib ka lennuki esiosa järjekordade kohta, stjuardesside jaama lähedal. Vältige ka istumist kõige viimases reas, sest need istmed ei ole sageli kokkupandavad. Mõned reisijad eelistavad istekohti tiibade lähedal, kus mootori mürin tekitab vaikse valge müra efekti, mis aitab muud helid summutada.

Leia vajalik toetus

Isegi kui te ei istu parimas asendis, saate siiski suurendada oma mugavust, toetades oma kaela- ja seljalihaseid. Kõigepealt keerake kasutatav padi ümber ja kandke seda selga, nii et see keerdub ümber teie esiosa. See toetab paremini teie kaela ja pead, kuna stabiliseerib asendit kõikides suundades. Teiseks, ärge kartke tagasi nõjatuda. Me mõistame, et see võib rikkuda mõnede inimeste reisijate käitumiskoodeksit, kuid püsti istumine koormab alaselga, nagu ka ettepoole kummardumine. Mida rohkem saate tagasi nõjatuda, seda vähem koormate oma selgroogu. Kui olete mures, et võite lennul viga teha, järgige seda head reeglit:

Kui salongituled on hämarad, eeldatakse, et reisijad magavad, seega on tavaliselt eelistatavam lamada (ja on suur tõenäosus, et ka teie taga istuv inimene lamab).

Lamades sirutage jalad välja ja pöörake tähelepanu sellele, et teie alaselja ja istme vahel oleks ruumi. Selle täitmine aitab teil end mugavalt tunda. Mõned reisijad võtavad selleks spetsiaalse kiilukujulise padja, kuid sama hästi võid kasutada ka lisateksti või kokku rullitud puslega.

Riietuge ja varustage end sobivalt

Nagu igal pool mujalgi, mida mugavamalt tunnete end, seda paremini magate. Soovite, et teie riided oleksid soojad ja mugavad. Kihiline riietus aitab hoida teie temperatuuri õigel tasemel ning lisarõivad, näiteks pehme tekk või mõnus kampsun, võivad olla ka padja või tekina. Üldiselt peaksid riided olema lõdvad, välja arvatud jalad - paar kompressioonisokke, mis ulatuvad sääreni, aitavad parandada vereringet pikkade lendude ajal.

Paljud lennufirmad pakuvad ainult teatud lendudel tekke või patju (ja nende hügieenilisus on küsitav), nii et tehke endale teene ja võtke ise kaasa. Proovige pehme, luksuslikust kangast, mis tagab lisamugavuse. Pea vaid meeles, et kinnitad istmevöö teki välisküljele, et lennujuhataja teaks, et järgid reegleid. Ärge unustage silmamaski, et valguse eest varjata, kõik need on saadaval Savashome'ist.
 

Sööge targalt

Nii nagu elu maa peal, mõjutab ka see, mida sa sööd, sinu magamist taevas. Vältige kofeiini, suhkrut ja alkoholi enne lendu ja selle ajal. Kuigi võite arvata, et paar klaasi punast veini paneb teid magama, tähendavad alkohol ja kuiv õhk salongis ainult kehva une ja võimalikku pohmelli maandumisel.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.