Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas magada, kui teil on lärmakas partner

2023 11 09

Me ei hakka eeldama, et teie toakaaslane häirib tahtlikult teie ööd. Võib-olla on teie ajagraafikud erinevad ja müra, kui püüate magada, on lihtsalt vältimatu. Või ehk on teie magamistuba läheduses maja hõivatud osa, näiteks köök või koridor. Või jah, võib-olla on teie toakaaslane lihtsalt väga ebaviisakas. Kuid mis iganes on põhjuseks, isegi kõige pehmemad linad ei suuda lahendada müraolukorda ja see takistab teil piisavalt magada.

Kuid see ei ole artikkel elukaaslaste vaheliste lepitusmeetodite kohta. Me oleme siin selleks, et lahendada probleeme. Siin on viis võimalust, kuidas mürarikkale partnerile vastu astuda ja aidata teil magama jääda.

Kaunista oma tee vaikuseni

On peaaegu uskumatu, kuidas strateegiliselt paigutatud kangas võib summutada väliseid helisid. Heli levib läbi õhu ja põrkub lamedatest pindadest tagasi, seega mida rohkem saad katta, seda vaiksem on. Proovi vooderdada uks raske polsterduskanga või mõnusa seinavaibaga, samuti on hea mõte katta ka seinad. Saate osta spetsiaalselt heliisolatsiooniks mõeldud kangast, kuid kõik sobib - mida paksem, seda parem. Võite proovida ka strateegiliselt paigutada voodi kõrvale heli neelava ruumijaoturi (või teha ise, riputades laest paksu kardina), et muuta magamisala vaiksemaks.

Kõik tooted leiate Savashome'i lehelt.

Neelab müra rohkem (valge) müraga

On põhjus, miks valge müra masinad on nii levinud lastetubades ja terapeutide kabinettides - õige masin teeb imet - õiged masinad teevad imet. See tuleneb sellest, et need tekitavad ühtlast ümbritsevat heli, mis aitab neelata välismüra, sealhulgas niinimetatud kõrgendatud müra, nagu näiteks uste klõpsatus, nii et see häirib teie und vähem. Mõnikord aitab ka valju ventilaator, samuti võite leida internetist valge müra esitusloendeid või lasta neid kogu öö läbi kõlarite mängida.

Mine vanasse kooli ja osta kõrvaklapid

See kõlab liiga lihtsalt, kuid mõnikord on kõrvaklapid kõige lihtsam ja parem lahendus. Õiged kõrvaklapid blokeerivad või summutavad mitmesuguseid helisid - alates kõrgetest vingumistest kuni madalate sageduste pideva surinani. Tegelikult, rasked magajad, olge ettevaatlikud: mõned kõrvaklapid on nii head, et on oht, et need toimivad liiga hästi. Kujusid ja materjale on kümneid, hinnavahemikus 2 eurost kuni üle 200 euro, seega on mõistlik katsetada, mis sulle kõige paremini sobib. Mis puutub, siis traditsioonilised ja odavad PVC- või polüuretaanist vahtpolstrumendid ületavad online-reitingutes sageli oma kallimaid vasteid, nii et ärge tundke, et peate meelerahu saamiseks palju investeerima.

Hankige taimset abi

Kui teil on kunagi unehäireid (ja kellel ei ole?), ei ole teie öökapp täielik ilma lavendliõlideta. Tuhandeid aastaid on seda kaunist lillat lilleõit ülistatud selle eest, et see aitab sul magama jääda ja see võib sind tõesti aidata, olenemata sellest, mis toimub väljaspool sinu magamistoa seinu. Proovi teha DIY toaspreid, segades 15-20 tilka lavendli eeterlikku õli väikese alkoholiga (mis toimib emulgaatorina) ja pihustades seda enne magamaminekut oma voodilinadele. Lisaks ravimtaimede rahustavale mõjule võib väike magamamineku rutiin aidata teie mõtetel mõista, et on aeg puhata - võib-olla koos tassi kummeli- või kannatuslilleteega, mis aitavad teatavasti samuti uinuda. Samuti võib aidata lavendlilotsioon, salv või lõhnaküünal.

Venitus magama jäämiseks

Kuigi Surya Namaskar - päikesepoolne tervitus - on energiat andev ja tugevdav viis päeva alustamiseks, on palju joogaposeeringuid, mis aitavad sul rahuneda ja valmistuda magama. Viparita Karani, tuntud ka kui "jalad seinale", on kerge ja taastav liigutus, mis aitab sul leida oma zen'i - ja magada. Lihtsalt lamage ja asetage jalad vastu seina, seejärel jääge nii paariks minutiks. Teine hea harjutus on lamava jumala venitus, mida saab teha voodis. Lamage selili, suruge jalatallad kokku, nii et põlved on kõverdatud ja langevad külgedele, ning laske käed lõdvalt külgedele langeda. Kui soovite veidi sujuvamat harjutust, proovige Chandra Namaskarit, kuutervitust. Seda on kõige parem teha enam-vähem tühja kõhuga, seega ei pruugi see olla ideaalne kõigile.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.