Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas puuvillast voodipesu õigesti hooldada

2022 10 19

Puuvillane voodipesu on üks kõige mugavamaid ja meeldivamaid voodipesuvariante, kuid seda tuleb korralikult hooldada, et see näeks pikka aega välja nagu uus. Selles artiklis näitame teile, kuidas puuvillase voodipesu eest õigesti hoolitseda, et see püsiks mõnus ja mugav aastaid.

Hea uudis on see, et voodipesu, mis on valmistatud selleks, et püsida, kestab õige hoolduse korral kaua. Õige hooldus pikendab oluliselt teie voodipesu eluiga, vähendab vananemise märke ja hoiab selle ülima mugavana. Selles juhendis saate teada kõik, mida peate teadma oma paigaldatud voodipesu hooldamise kohta, alates sellest, kuidas oma paigaldatud voodipesu pesta ja plekid eemaldada, kuni selleni, miks õige hoiustamine on väga oluline. Väike lisahoolitsus aitab palju.

Mis on puuvillane ülekanne?

Percale viitab kudumistüübile, mida kasutatakse linade ja muu voodipesu valmistamiseks. Tegemist on ristkudumisega kangaga, mis annab sellele värske ja jaheda mati välimuse (erinevalt läikivast satiinist linadest). Mõelge: klassikaline nööpidega särk. See on põhitarvik põhjusega, kuid nii nagu te ei viska oma lemmik nööpidega särki kuuma pesu ja kuivati tsüklisse, nõuab ka lina erilist hooldust.


Kuidas pesta ülekandevoodipesu

Voodipesu hooldamine ei ole keeruline, kuid tavaliselt põhjustab voodipesu vales seadistuses pesemine selle kiiret kulumist, mis võib põhjustada hallitust ja kokkutõmbumist. Siinkohal tuleb arvestada temperatuuri ja pöörlemist.
 

Millisel temperatuuril peaksin voodipesu pesema?

Paljud magajad mõtlevad, kas pesta oma voodipesu kuuma või külma veega, kuid me soovitame kasutada jahedat vett - ei kuuma ega külma. Kuum vesi võib kahjustada peeneid niite ja tuhmida värve, samas kui külm vesi ei pruugi linikuid korralikult puhastada. Parem on olla ettevaatlik, et säilitada voodipesu terviklikkus.

Ebaõigesti valitud pesuvahendid võivad samuti puuvillast ülekannet kahjustada. Pehmendaja võib alguses muuta voodipesu hubaseks, kuid pikemas perspektiivis võib see kiududele lisakoormust tekitada. Sama kehtib ka pleegitusaine kohta, mis muudab valge värvi heledamaks, kuid nõrgestab aja jooksul puuvillakiudu. Soovitame kasutada mahedat vedelat pesuvahendit kahekordses koguses, kui tootja soovitab, sest liiga palju pesuvahendit vananeb ka voodipesu. Kui peate kasutama pleegitusvahendit, valige kloorivaba variant või proovige lisada pesutsüklisse äädikat ja söögisoodat, et pesu heledamaks muuta.


Kuidas kuivatada percale linikuid

Pärast põhjalikku pesemist soovitame voodipesu kuivatada päikese käes, et säilitada selle looduslikud omadused. Ärge kuivatage voodipesu trummelkuivatuses, sest see võib kangast kahjustada. Kui voodipesu on väga märg, tuleks seda kuivatada, jätmata seda otse päikese kätte ja muutes selle asendit iga kord, kui see kuivab.

Kuidas triikida voodipesu?

Voodipesu pikaealisuse pikendamiseks vältige triikimist nii palju kui võimalik. Nagu eespool mainitud, saate vähendada kortsude tekkimist, kasutades kuivatuspalle või asetades voodipesu voodile, kui see on veidi niiske. See ei tähenda, et te ei tohi kunagi oma voodipesu triikida - lihtsalt tehke seda ettevaatlikult.

Et vältida kiudude kõrvetamist, triikige linikuid, kui need on veel niisked. See hõlbustab ka kortsude välja triikimist. Kasutage alati madalat kuumust, mis võib küll veidi aega võtta, kuid säilitab pikemas perspektiivis kanga terviklikkuse.

Kuidas puhastada plekke perkali lehtedelt

Plekkide eemaldamine on ainus koht, kus teie pärkalvoodipesu võib kokku puutuda tavapärasest karmimate kemikaalidega. Soovitame plekieemaldamist OxiCleaniga. Kui tegemist ei ole eriti tugeva plekiga, võite proovida seda töödelda väikese pesuvahendiga, hõõrudes seda kahjustatud piirkonda, kuni tekib vaht, ja jättes selle üleöö seisma. Loputage tavapäraselt jaheda veega, kuni hägusus on kadunud. Ärge unustage, et testida mis tahes plekieemaldajaid märkamatus kohas, et veenduda, et need ei jäta rõngast.

Percale voodipesu hooldamine pärast pesemist

Teadmine, milliseid seadistusi perkalvoodipesu pesemiseks kasutada, on ainult osa hooldusest. See, kuidas te oma voodipesu tegelikult kasutate, võib oluliselt mõjutada selle pikaealisust. Näiteks näokreemid, seebid, seerumid ja meik võivad sisaldada kemikaale, mis toimivad pleegitavalt ning plekivad linikuid ja padjapüüri. Kui kasutate regulaarselt aknevastaseid või selliseid koostisosi sisaldavaid kehahooldusvahendeid, võivad valged padjapüürid olla teie elustiili jaoks kõige sobivamad.

Kui tihti pesta pärlkattega lina

Perkale voodipesu hoolduse eesmärk on pesta linikuid võimalikult harva. Sage pesemine lagundab puuvillakiudusid. See, kui tihti pesta pärkaalvoodilinasid, peitealuseid ja padjapüüri, sõltub nende kasutamisest. Üldreeglina peske voodipesu umbes iga 10 päeva tagant. Võite pesuvahelist aega pikendada:

  • Vältige voodis söömist (ükskõik kui mugav ja hubane see ka poleks, see roiskub ikkagi).
  • Vältige kingade, käekottide ja määrdunud riiete asetamist voodisse (need kannavad endaga kaasa rasva ja mikroobe).
  • Voodipesu hooldamine tolmulestade vältimiseks
  • Hoidke tuba jahedana ja kuivana, et vähendada higistamist

Oluline on ka oma asjade hoiustamine. Otsene päikesevalgus võib põhjustada kolletumist, seega hoidke neid hästi ventileeritud kapis, riidekapis või pagasiruumis. Ärge kunagi hoidke linikuid plastpakendis (niiskus koguneb ja tekib hallitus) või pappkarbis (kangale võivad sattuda kemikaalid ja happed).


Mida kvaliteetsem, seda kauem kestavad need.

Teadmine, kuidas voodipesu õigesti pesta, pikendab voodipesu kasutusiga. Kuid lõppkokkuvõttes on kvaliteetse voodipesu ostmine kõige kindlam viis tagada, et teie voodipesu kestab kaua. Perkal kangas on juba praegu üks kõige vastupidavamaid turul olevaid riideid. 

Et leida oma magamistuppa sobivad voodipesu, võite sirvida meie Savashome lehel kõrgekvaliteedilisi voodipesukomplekte mis on alati vastupidavad ja kerged ning muutuvad vananedes pehmemaks.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.