Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas vältida une ajal külmetamist

2022 10 11

Külmetushaigused algavad, kui ilmad lähevad külmemaks, kui tingimused on soodsad nakkuste levikuks. Inimesed veedavad siis vähem aega õues, viibivad kauem siseruumides, söövad vähem köögivilju ja puuvilju ning vähendavad füüsilist aktiivsust.

Külmetushaigused on sageli põhjustatud pigem äkilisest kehatemperatuuri muutusest kui külmetusest. See on keha äkiline jahtumine pärast lühikest soojendust. Näiteks kuumal suvel õuest jahedasse ruumi sisenemine, talvel poodlemas käimine, duši all käimine ja seejärel uuesti õue minek. Spordiga tegelevad inimesed tunnevad külma, kui nende keha jahtub järsku pärast treeningut. Mida saab siis teha, et vältida külmetamist unes?


Lihtne lahendus

Kui sa külmetad tihti, püüad tõenäoliselt jahedas duši all jahedaks saada, mõtled, kas vajad veel ühte sooja kampsunit või teist paari kingi. Suure tõenäosusega on vaja lihtsalt veel üht lina ja siis on kõik sinu külmetushaigused ja probleemid lahendatud.

Kas ma võin oma toas külmetada? 

Kas teadsid, et külmetada võib ka lihtsalt magades, mitte sellepärast, et su tuba on külm? Seda seetõttu, et loomuliku bioloogilise kalduvuse ehk soojuse tõttu higistab inimene ohtralt ja keha toodab palju vett, mis lihtsalt koguneb voodipesu sisse. On hea, kui voodipesu imab ja aurustab niiskust hästi. Mis siis, kui see seda ei tee? Sellisel juhul muutub voodipesu lihtsalt märjaks ja jahtudes muutub see jahedaks ja ebameeldiva puudutusega, mis võib tekitada külmetushaiguse.

Kas sa oled sageli külmetunud? Valige õige tekk!

Kui külmetute kergesti, on soovitatav valida hästi isoleeriv voodipesu. See tähendab, et voodipesu moodustab keha ümber isoleeriva barjääri, mis takistab keha külmetamist või soojenemist.

Lihtsuse huvides vaatleme järgmist näidet. Lambaid kasvatatakse ja nad elavad väga erinevates kliimatingimustes, alates kõige soojemast kuni kõige külmemini. Miks lambad ei kuumene ja ei külmeta? Lamba nahk moodustab lammaste keha ümber omamoodi soojusbarjääri, säilitades püsiva ja stabiilse temperatuuri. Isegi kui lumi katab talvel lammast, ei jää see naha külge kinni ja ei külmu. On teada, et talunikud mähivad oma külmunud käed lambanahaga, et need ei külmuks. Suvel on lambad samal põhjusel alati varjus. Kõik tooted on saadaval Savashome veebipoes.


Voodipesu - Mida valida külmetushaigustele kalduvale inimesele? 

Turul on saadaval palju erinevatest materjalidest voodipesu komplekte. Pea valiku tegemisel meeles põhireegleid. Sa ei vaja midagi sooja. Vaja on midagi, mis laseb kehal hingata ja juhib hästi niiskust. Puuvill, lina, flanell, vahvlikangas, froteekangas ja peaaegu kõik looduslikud kiudkangad omavad neid omadusi. Seega on teil sõltuvalt esteetilistest kriteeriumidest ja hinnast väga lai valik. Kõik tooted on saadaval Savashome'i veebipoes.

Temperatuurimuutuste suhtes tundlikele inimestele soovitame heade soojusisolatsiooniomadustega voodipesu. Selline voodipesu kaitseb talvel külma ja suvel kuumuse eest.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.