Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Mis juhtub teie kehaga, kui te ei maga

2023 10 30

Me kõik teame, et peaksime igal öösel magama umbes kaheksa tundi. Kuid sellest hoolimata magab 35% täiskasvanutest seitse tundi või vähem. Kuigi see ei tundu suur probleem, on unepuudusel tõsine mõju teie kehale - ja mitte ainult seetõttu, et muutute ärrituvaks. Mis juhtub teie kehaga, kui te ei saa piisavalt magada? Selgub, et paljud asjad...

Vähem kui seitse tundi magamine halvendab sinu kognitiivseid oskusi, otsustusvõimet ja koordinatsiooni ning aeglustab su reaktsiooni kõigele. Juba ühe tunni une kaotamine vähendab sinu mälu töötlemise ja teadmiste säilitamise võimet (uuringud on näidanud, et aju sorteerib ja salvestab teavet une ajal) ning see kahjustab ka lühiajalist mälu, vähendades sinu võimet meenutada sel päeval õpitut.

Vähem kui seitse tundi suletud silmadega on samuti tervisele kahjulik. Unepuudus nõrgestab teie immuunsüsteemi - ühes Carnegie Melloni ülikooli uuringus leiti, et unepuudus kolmekordistab külmetushaiguste riski ja suurendab südame-veresoonkonna haiguste riski.

Kuna unepuudus raskendab kehal toidu korralikku ainevahetust, mõjutab see ka teie võimet kaalust alla võtta või seda säilitada. Mõne inimese puhul võib unepuudus isegi vähendada sugutungi.

Siin on veel üks võimalus seda jagada

Pärast 17 tundi ärkvelolekut hakkab keskmine inimene toimima nagu inimene, kelle veres on 0,05% alkoholi. See tähendab, et kui tõusete kell 6 hommikul, on teie kognitiivsed ja reaktiivsed võimed kell 23 õhtul veidi madalamad kui seaduslikult purjus inimesel.

Pärast kella 6 õhtul hakkab teie keha tõesti löögi alla sattuma. Sel ajal ei anna te endale piisavalt aega, et end korralikult täiendada ja taastuda, mistõttu teie vaimsed funktsioonid on tunduvalt alla normaalse taseme. Konteksti andmiseks: Lisaks sellele on inimestel, kes magavad vähem kui 6 tundi päevas, 30% suurem tõenäosus olla rasvunud kui neil, kes magavad rohkem (unepuudus stimuleerib isu ja soovi süüa kõrge rasvasisaldusega ja süsivesikuterikkaid toiduaineid).

24 tunni pärast olete seaduslikult purjus.

Ja une vahelejätmine mitu päeva järjest mõjub mitmekordistavalt. Viiel järjestikusel päeval 4-6 tundi öösel magamine vähendab teie kognitiivset võimekust, nagu oleksite kogenud 24 tundi katkematut ärkvelolekut - eelneval ööl saadud viis tundi on peaaegu ebaolulised. Kümme sellist päeva ja juba tundub, et te ei ole 48 tundi maganud. Teie keha lihtsalt ei maga.

Nii et lõpetage enda survestamine, kui tegelikult hoiate ainult oma keha tagasi. Pugege voodisse ja andke endale uni, mida te väärite, ning kõik vajalikud tooted, mis aitavad teil lõõgastuda, leiate Savashome'i lehelt.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.