Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Laste rahutu uni

2022 10 10

Laste uni on kahtlemata üks tähtsamaid tegureid nende tervisliku arengu ja heaolu jaoks. Sellegipoolest seisavad paljud vanemad silmitsi probleemiga, et nende lapsed magavad rahutult ega saa sügavat ja värskendavat puhkust. Rahututel unenägudel võib olla mitmeid põhjusi ja üks neist võib olla ebapiisav voodipesu. Selles blogis uurime laste rahutu une põhjuseid ja õige voodipesu valimise tähtsust, et parandada lapse une kvaliteeti.

Uni on oluline igas vanuses väikelaste jaoks. Üheaastaseks saades võib laps veeta võrevoodis kuni 15 tundi. Uneaeg väheneb vanusega, kuid 12-aastaseks saades ulatub see siiski 9 tunnini. Kui märkate, et teie laps või laps on rahutu, vaadake kõigepealt voodipesu. Õige voodipesu valimine on tähtsam, kui võite arvata. Mida saate siis teha, et aidata oma lastel hästi magada?

1. Põhjused, miks lapsed magavad rahutult:

(a) Ebaregulaarne unegraafik: Ebajärjekindel ja ebastabiilne magamisgraafik võib häirida lapse unetsüklit ja põhjustada une ajal rahutust.

b) Stress ja ärevus: Ka lapsed võivad kogeda stressi ja ärevust, mis võib mõjutada une kvaliteeti.

c) Ebamugavus: Ebamugavad voodipesu või padjavalikud võivad häirida lapse magamist ja põhjustada füüsilist ebamugavustunnet.

d) Allergia ja ärritus: valesti valitud voodipesu võib põhjustada allergilisi reaktsioone ja nahaärritust.

e) ebapiisavad keskkonnategurid: ebapiisav soojus, valgus või müra magamistoas võivad lapse und häirida.

 

2. Miks on õige voodipesu oluline laste hea une jaoks?

Õige voodipesu on laste hea une jaoks väga oluline, sest see võib mõjutada une mugavust ja kvaliteeti. Kõige olulisemad põhjused, miks õige voodipesu on oluline:

(a) Mugavus: Pehme ja mugav voodipesu paneb lapse end magama mugavalt, aitab tal kiiremini magama jääda ja paremini magada.

b) Tervis: Voodipesu hüpoallergeensed ja looduslikud materjalid võivad vähendada allergiate ja nahaärrituse riski, eriti tundliku nahaga lastel.

c) Temperatuur: Õigesti valitud voodipesu võib aidata säilitada magamistoas õiget temperatuuri, et vältida magamise ajal ülekuumenemist või alakoormust.

d) Tugi: Ergonoomilised padjad ja voodipesu võivad säilitada lapse lamamisasendi ja vältida füüsilist ebamugavust.

 

3. Nõuanded õige voodipesu valimiseks:

Voodipesu valimisel on oluline valida looduslikud materjalid, näiteks 100% puuvill või bambus, et vähendada allergiate ja ärrituse ohtu.

b) Hüpoallergeensed: valige hüpoallergeensed voodipesu, et vähendada allergeenide ja tolmulestade sattumise võimalust voodipesusse.

c) Ergonoomiline padi: Valige padi, mis vastab lapse vanusele ja magamisvajadustele ning pakub piisavat pea- ja kaelatoetust.

d) Sobiv suurus: Kontrollige, et voodipesu suurus sobiks lapse voodisse, et tagada hea sobivus.

e) Magamistoa riietus: Voodipesu valimisel on oluline veenduda, et lapsel on õiged riided, et ta ei külmetaks või ülekuumeneks magamise ajal.

 

4. Looge toetav magamiskeskkond:

Lisaks õigete voodipesu valimisele on oluline luua lapsele ka toetav magamiskeskkond. Hoidke magamistuba jahedana, pimedas ja vaikselt, kasutage öövalgustit, kui laps kardab pimedat, ning hoolitsege selle eest, et magamistuba oleks puhas ja korras.

Pehmed laste voodipesu

Kõik väikelapsed armastavad pehmust ja õrnust ning see on eriti oluline beebidele. Lapse nahk on palju pehmem kui täiskasvanu oma, mis muudab selle vastuvõtlikumaks erinevatele ärritajatele, allergilistele reaktsioonidele või infektsioonidele. Seetõttu on oluline, et teie lapsele valitud voodipesu oleks pehme ja jääks pehmeks ka pärast mitmeid pesemisi. Allergiliste reaktsioonide ja karedate pindade vältimiseks on kõige parem valida looduslikest kiududest valmistatud voodipesu. See tagab, et teie laps tunneb end mugavalt, magab kergesti sisse ja ei tunne iiveldust ega ärritust. Pöörake tähelepanu ka sellele, kuidas voodipesu on paigutatud. Seal ei tohiks olla nuppe, nähtavaid tõmblukke ega muid teravaid või kõvasid osi.

Puuvill, satiin ja flanell on ideaalsed ja jäävad pärast pesemist pehmeks. Kui soovite siiski pehmet ja õrna voodipesu, ärge peske liiga kuumalt. Pesemine 40 kraadi juures on piisav. Triikige oma lapse voodipesu, et eemaldada mikroobe. Triikimine annab kangale eriti sileda pinna.

 

Looduslik voodipesu

Üks levinumaid unetuse põhjuseid lastel on ülekuumenemine. Täiskasvanud suudavad oma kehatemperatuuri hästi reguleerida, kuid lapsed ei suuda seda teha. Seetõttu on väikelastele soovitatav kasutada ainult looduslikke voodipesu, mis on hingav, imab hästi niiskust ja takistab "külma higi" tunnet une ajal.

Lapsed liiguvad magades palju, seega on looduslik voodipesu parim valik, sest see takistab nende ülekuumenemist ja külmetamist. Eriti sobivad erinevad puuvillased ja linased kangad. Selline voodipesu äratab lapse kiiresti üles, sest sünteetilised kangad on halvasti hingavad ja isoleerivad keha.

 

Võrevoodi voodipesu suurustes 

See võib tunduda pisiasi, kuid laste voodipesu jaoks on mitte ilmaasjata olemas mitu suurusestandardit. Näiteks on kõige väiksematele lastele mõeldud voodipesu 100 x 130 cm ning veidi suurematele lastele ja teismelistele 90 x 200 cm. Lapsed liiguvad magades palju, seega on oluline valida õige suurus. Suur voodipesu võib piirata liikumist, muutuda raskeks, voltida või libiseda voodiservalt maha. Kõik need tegurid viivad tavaliselt sama tulemuseni - ärkamiseni.

Õige suurusega kerge voodipesu aitab lapsel paremini magada. Kui te ei ole kindel, et tekk on soe, võite lisada padjapüüri.

 

Laste leht - kummiga

Lastele mõeldud linikuid on mitmesuguseid, kuid üks parimaid valikuid lastele on kummist linikud. Olenemata sellest, kas teie laps on kiire magaja või meeldib talle hommikul ärgates voodisse hüpata, jääb kummist lina alati paigale. Väga mugav ja praktiline.

Veelgi enam, kummilina on pehme ja pakub isegi pehmendavat alust, nii et lapsed saavad rahulikumalt magada ja jäävad harvemini ühele või teisele kehaosale pikali. Kui teie voodipesu kortsub, eriti kui jätate voodi liiga pikaks ajaks püsti, tunnete end lõpuks ebamugavalt. Me ei mäleta neid tundeid ärgates, kuid need on väga kahjulikud üldise une- ja puhkekvaliteedi jaoks.

Kokkuvõte: Laste rahutu uni võib olla paljude tegurite tulemus ja õige voodipesu võib unekvaliteeti oluliselt parandada. Õige voodipesu, näiteks naturaalsete materjalide, hüpoallergeensete valikute ja ergonoomiliste patjade valimine võib aidata tagada teie lapse mugavuse, tervisliku magamiskeskkonna ja hea une. Samuti on oluline luua toetav magamiskeskkond, et laps saaks rahulikult ja häirimatult magada. Õigete voodipesuvahendite valikute ja õige magamiskeskkonna kombinatsiooniga saate aidata lapsel saada parima une, mida ta vajab oma tervisliku arengu ja heaolu jaoks.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.