Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Perkeliumi voodipesu hooldus

2022 06 21

Percale on naturaalsetest puuvillakiududest valmistatud kangas, millel on eriline matt viimistlus. Percale on pehme ja imab hästi niiskust, mistõttu on see üks parimaid valikuid kuumade päevade jaoks või inimestele, kes kipuvad higistama. Perkal voodipesu on kerge ja kuna see on valmistatud looduslikust puuvillast, on see hingav. Percale-voodipesu tuleb hooldada sarnaselt teiste puuvillaste toodetega.

Pekaali pesureeglid
Perkalil ei ole mitte ainult meeldiv tekstuur, vaid ka erinevad värvid. Selle kanga värvipalett on küllaltki lai, kuid eriti oluline on pesemistingimused, et säilitada värvitoon. Perkali voodipesu pesutemperatuur peaks olema 30-40 kraadi, vältige pleegitusaineid ja muid intensiivseid aineid, mis võivad kangast kahjustada, ning ärge kasutage keemilist puhastust. Rikkaliku või tumedat värvi voodipesu puhul võib kasutada värviliste kangaste jaoks mõeldud pesuvahendeid, eelistatavalt puuvillale kohandatud pesuvahendeid. Samuti on soovitatav pesta täiesti uut voodipesu enne esimest kasutamist. See toob esile kanga parimad omadused - pehmuse, kerguse ja termoregulatsiooni. Õigesti hooldatuna tagab siirdevoodipesu pärast iga pesu meeldivama nahakontakti. Et teie magamistuba oleks võimalikult puhas ja värske, on soovitatav vahetada ja pesta vahetusmadratsit iga kahe nädala tagant. See vähendab allergiate ja viiruste tekkimise tõenäosust, tapab bakterid ja säilitab hügieeni.

Perekaalmattide kuivatamine ja triikimine
Kuna perkali on väga tiheda koega, saab seda kuivatada trummelkuivatis. Oluline on valida õrnade kangaste jaoks õrn programm, madal kuivatustemperatuur ja vältida kanga kuivamist. Kui liiga palju niiskust kaotatakse, ei jää voodipesu nii pehmeks ja õrnaks. Kuid nagu kõik looduslikud kangad, on ka pärkalkangas kõige parem kuivatada looduslikes tingimustes. Ideaaljuhul õues, nii et kõik kiu omadused tulevad esile ja looduse värskus lisandub naturaalsusele. Perkal ei ole kangas, mis väga palju kortsub, mistõttu paljud inimesed otsustavad seda üldse mitte triikida. Siledaks triikitud perkali voodipesu on veidi jäigem ja mõned madalad kortsud isegi rõhutavad kanga ainulaadsust ja loomulikku iseloomu, seega on see pigem maitse küsimus. Kui te siiski otsustate oma voodipesu triikida, peaksite valima madala temperatuuri ja seadistuse, mis on mõeldud puuvillaste kangaste jaoks. Perkali eripäraks on kiudude peenus ja tugevus, mis määravad kanga vastupidavuse ja esteetilisuse ka pärast mitmeid pesutsükleid. Õige hoolduse, õigete pesuvahendite ning mitte liiga kõrge kuivatus- ja triikimistemperatuuri korral võib seda kvaliteetset kangast ja selle voodipesu nautida aastaid.

Kust osta voodipesukomplekti?
Leedu voodipesu SavasHome: voodipesu.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.