Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Puuvillast – kõik, mida pead teadma!

2022 10 10

Puuvillast

Me kasutame oma kodudes ja sisustuses palju puuvilla, magades puuvillastel linadel, pühkides puuvillaste rätikutega ja kandes puuvillaseid riideid. Tegelikult on puuvill nii populaarne, et hinnanguliselt moodustab see üle 50% maailma kangastest. Mis on selle populaarsuse põhjus?

Puuvilla ajalugu

Puuvilla on kasutatud kiudainetena juba tuhandeid aastaid. Seda on kasutatud riiete valmistamiseks ja esmatarbekaupade tootmiseks. See on alati olnud kiud, mis vastab inimese funktsionaalsetele ja esteetilistele vajadustele. See on puuvillast saadud taimne kiud. Taime suled ja seemned eraldatakse ja töödeldakse spetsiaalse tehnika abil, kuni need lõpuks niidiks ketratakse ja kangaks kootakse.

Puuvilla on erineva kaaluga ja kootud, mis teeb sellest väga mitmekülgse materjali. Tugevus on alati olnud üks puuvilla peamisi eeliseid ja selle populaarsuse põhjus. Aja jooksul on inimkond siiski avastanud selle loodusliku kiu kasulikke omadusi.

Erakordne vastupidavus

Puuvilla on lihtne töödelda, tugev ja vastupidav, mistõttu on see paljude tootjate valik. Tarbijad valivad puuvilla täpselt samadel põhjustel. Puuvill on väga vastupidav kiud, mis peab vastu kulumisele ja kõrgetele temperatuuridele. Vaatamata oma vastupidavusele on puuvill väga pehme ja mugav kanda. See on tõeliselt ainulaadne eelis, sest teised kõvemad kiud on jäigemad ja naha vastu vähem mugavad.

 

Puuvilla tugevus

Veel üks puuvilla ainulaadne omadus on see, et niiskus, mis nõrgestab teisi kiude, annab puuvillale täiendava "tugevuse". Niiskus muudab puuvilla molekulaarstruktuuri, nii et kiud jäävad sama tugevaks kui kuivades kiududes. Seetõttu saab puuvillakiudu laialdaselt kasutada kodumajapidamistes. Puuvilla võib pesta mitu korda väga kõrgel temperatuuril ja see jääb täiesti originaalseks. See on puuvillaste linade, rätikute, moppide jne eelis. Puuvillane teeb oma tööd hästi, nii et pesuvahenditega ei pea säästma. Valige see kiud ja nautige selle eeliseid kodus.

 

Niiskuse imendumine

Puuvillane kangas on "hingav". See tähendab, et see imab endasse keha poolt vabaneva soojuse ja niiskuse ning aurustab selle väljapoole. See on kanga väga kasulik omadus ja sellest on kasu riiete ja voodipesu õmblemisel, kuid ärge laske end petta. See toimib hästi paksemate puuvillaste kangastega, nii et suvel saab paksu t-särgi või froteekanga all mugavalt olla. Huvitav on see, et puuvillased kangad võivad imada kuni 25% rohkem vett kui nende kaal.

 

Väga tugev ja väga pehme

Vaatamata oma tugevusele ja elastsusele on puuvill väga pehme kiud. See on neutraalne ja ei tekita seetõttu allergilisi reaktsioone ning sobib tundlikule nahale. Seepärast on enamik beebide voodipesu, riideid ja mänguasju valmistatud puuvillast. Pehmus ja sage pesemine kõrgel temperatuuril on hädavajalik. Huvitav on see, et mõned puuvillakiud muutuvad pesemisega pigem pehmemaks kui jämedamaks. Flanell on üks neist puuvillakiududest, mis muutub pärast iga pesu pehmemaks.


Keskkonnasõbralik

Kuigi masstootmine ei ole täiesti keskkonnasõbralik ega kogu sektoris, on puuvillatööstus sellele väga lähedal. Esiteks on puuvill taastuv ressurss. Mahepuuvill muutub üha populaarsemaks ning selle tootmiseks kasutatakse vähem pestitsiide ja muid kemikaale. See on ainulaadne ja imeline puuvill, mida kogu maailm naudib iga päev. Selle komplekti leiad Savashome.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.