Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Seljavalu öösel: kas voodipesu aitab?

2022 10 10

Hea uni on kehaliste funktsioonide ja kognitiivsete võimete jaoks hädavajalik, kuid vähesed inimesed mõistavad, kui palju voodipesu mõjutab puhkeoleku ajal magamist. Teie keha termoregulatsioon, kehahoiak ja lõõgastumine une ajal sõltuvad voodipesust.

Unepuudusel võivad olla kehale ebameeldivad tagajärjed, millest üks levinumaid on seljavalu. Kaunil voodil on oluline esteetiline funktsioon, kuid see ei pruugi tagada mugavust. Seega, kui teie seljalihased valutavad hommikul ärgates, on see tõsine märk oma magamisharjumuste muutmiseks. Selleks, et aidata teil igal hommikul puhanud ja uuenenud tundega ärgata, vaatleme põhilisi magamistingimusi, mida saab tagada vaid kvaliteetne voodipesu.

Asend magamise ajal

Pole saladus, et sageli nimetatakse seljavalude peamiseks põhjuseks halba madratsit. korralikul kehatoel on suur mõju teie puhkuse kvaliteedile, kuid sama oluline on ka voodipesu ja padjad. Selleks, et teie keha saaks täielikult lõõgastuda, peab teie selg olema samal tasemel kui teie pea ja kael, seega peab padi olema kohandatud teie selgroo kõverusele. Seetõttu peaksite voodipesu valikul pöörama tähelepanu oma magamisasendile. 

Kui teile meeldib magada kõhuli, siis on kõige parem valida madal ja lame padi, et hoida selgroog stabiilses asendis. Sageli kasutatakse kõvasid padju. 

Kui teile meeldib magada külili, on oluline hoida oma keha horisontaalselt, seega on soovitatav kasutada kõrget padja ja paksu voodipesu.

Voodi pind ise võib samuti mõjutada teie uneasendit. Vale suuruse või materjaliga voodipesu libiseb sageli madratsilt maha, mis ärritab ja isegi äratab magaja. Kummist voodilinad on suurepärane lahendus sellele probleemile. See toetab madratsit igast küljest ja tagab stabiilse aluse hea une jaoks.

Kehatemperatuuri säilitamine

Üks tähtsamaid tegureid hea une tagamiseks on jahe ja stabiilne kehatemperatuur. See raskendab uinumist, eriti kuumadel suveõhtutel. See ei hõlma mitte ainult ruumi soojustaset, vaid ka kasutatud voodipesu. Sünteetilise voodipesu valimine võib põhjustada tugevat higistamist, liikumist, et leida kõige mugavam asend, ja sagedasi ärkamisi, sest mitteläbilaskev kangas takistab kehasoojuse aurustumist. Vähene uni takistab lihaste lõõgastumist, mistõttu on seljavalu vältimatu hommikune kaaslane. 

Soovitatav on naturaalsetest kiududest voodipesu: linasest või puuvillasest materjalist voodipesu tagab stabiilse õhuringluse ja hoiab keha öösel jahedana. Satiinist voodipesu ja satiinist linad võivad samuti rikastada teie und, võimaldades nahal hingata ja andes voodile pehme luksusliku tunde. 

Õige atmosfäär magamiseks

Kas te näete, et magate õigetes tingimustes, kuid ärkate siiski stressi tundes? Pidage meeles, et füüsiline mugavus on hea une jaoks oluline mitte ainult une ajal, vaid ka puhkamiseks valmistumisel. Kuid on põhjus, miks soovitatakse magamistoas vältida seadmeid - on oluline tagada, et aju seostab seda ruumi puhkusega, mitte tegevusega. Seda assotsiatsiooni on soovitatav tugevdada, andes magamistoale rahu ja hubasuse tunnet, mis sageli tuleneb sisustuse ja voodipesu valikust. 

Üks lihtsamaid viise, kuidas anda toale meeldiv atmosfäär, on kasutada erinevaid voodikatteid, patju ja katteid. Need mitte ainult ei hoia teid külmadel talveõhtutel soojana, vaid võivad ka teie tuba kaunistada. Pehmed, rahustavad värvid on magamistoas samuti soovitavad, nii et valge voodipesu on klassikaline sisekujundusvalik, millega ei saa kunagi valesti minna. Mugav ja hubane magamisruum valmistab teie keha psühholoogiliselt ette puhkamiseks ja aitab teil vältida hommikuseid pingeid. 

Kui soovid saada mugavat und, et saaksid hästi magada ja alustada hommikut täis energiat, siis pööra oma voodipesule tähelepanu. Hommikune seljavalu on justkui hoiatus, et midagi tuleb muuta - võib-olla on su padi kulunud või võib-olla ei ole sinu uus voodipesu õige. Kasutage meie soovitusi kvaliteetsete voodipesu ja kattematerjalide kohta, et avastada hea une eelised. Vaata kõiki tooteid  Savashome.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.