Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kardinad teie kodus – kuidas valida?

2021 03 21

Kardinad võivad olla suurepärane ja funktsionaalne sisustusese, mis lisab teie interjöörile erilisust ja soojust. Need ei aita mitte ainult filtreerida valgust ja tagada privaatsust, vaid võivad ka muuta ruumi üldist atmosfääri ja stiili. Kuidas valida oma koju sobivad kardinad? Selles artiklis arutame mõningaid olulisi aspekte, mis aitavad teil teha õige otsuse.

Kuigi kardinad võivad tunduda väikese detailina, võivad need olla teie kodu ainulaadne funktsioon. Nii päevased kui ka öised kardinad ei kaitse mitte ainult päikesekiirte eest, vaid lisavad ka teie kodu hubasust ja üldist sisekujundust, mistõttu on õigete kardinate valimine äärmiselt oluline. Siin on kõige olulisemad asjad, mida kardinate valimisel arvesse võtta.

Õige suurus

Esimene samm kardinate valimisel on mõõta ära aken või uks, kuhu kavatsete need riputada. Valige kardina pikkus, mis algab laest ja lõpeb põrandast madalamal, mis annab ruumile kõrguse tunnet. Oluline on ka laius, sest soovite, et kardinad kataksid akna täielikult, ilma et need ulatuksid liiga kaugele küljele.
 

Kardinate valimisel, nii päeval kui ka öösel, on oluline pöörata tähelepanu mõõtudele. Tõenäoliselt ei taha, et kangas jääks maha või ei kataks akent täielikult. Seega tuleb kõigepealt korralikult ära mõõta aken, mida soovite katta. SAVASHOME e-poes saadaval olevad pimendavad kardinad on kaunistatud rõngastega, mille abil saab kardinad räästale riputada. Seega, et teada saada vajaliku kardina mõõtmed, on kõige parem valida lähtekoht, mis on paar sentimeetrit kõrgemal rippuvast räästast.


Kardinatüübid

Kardinad jagatakse üldiselt kolme tüüpi: päevakardinad, öökardinad ja vahekardinad. See, millist tüüpi te valite, sõltub ruumist, kuhu te kardinad riputate, ja teie kodu üldisest sisustusest. Köögis või elutoas soovite tõenäoliselt heledaid ja heledaid kardinaid, mis katavad aknaid, kuid ei blokeeri täielikult väljastpoolt tulevat valgust. Magamistoas või lastetoas soovite muidugi privaatsust ja SAVASHOME e-poes saadaval olevad pimendavad öökardinad sobivad selleks ideaalselt. Need ei kaitse teid mitte ainult hommikuse päikese kuumade kiirtega, vaid varjavad teid ka uudishimulike silmade eest, nii et saate rahulikult ja rahulikult magada.

Sobiv kangas

Kardinate materjalil võib olla suur mõju ruumi üldisele atmosfäärile. Kui soovite anda mugavuse ja soojuse tunnet, valige naturaalsed materjalid, näiteks lina või puuvill. Kui soovite saavutada elegantsemat ja ametlikumat välimust, võivad kvaliteetsed siidist kardinad olla suurepärane valik. Oluline on pöörata tähelepanu ka materjali tekstuurile ja värvile, et see sobituks harmooniliselt teie interjööriga. Kardinate valmistamisel kasutatakse mitmesuguseid erinevate omadustega kangaid. Et aidata teil otsustada, on siin peamised kardinate valmistamiseks kasutatavad kangad.

1. Polüester

See on üks kõige sagedamini kardinate valmistamiseks kasutatavatest kangastest. Kuigi polüester on sünteetiline kangas, on sellel suurepärased omadused ja hämmastav kvaliteet. Polüesterkangast kardinad on veekindlad ja kulumiskindlad, nii et värvid püsivad pikaks ajaks rikkalikud. See on pehme ja meeldiv, üsna tihe ja kortsuvaba, nii et võite olla kindel, et saate oma kardinaid kasutada aastaid ja aastaid, ilma et peaksite nende hooldamisele palju aega kulutama.

2. Puuvillane

Naturaalset, puuvillasest kangast kardinaid iseloomustab nende kergus. See on pehme ja hingav kangas, mis sobib kõige paremini neile, kes otsivad päevakardinaid. Looduslikest materjalidest valmistatud puuvillane kangas kipub kõverduma ja kortsuma, mistõttu seda tüüpi kardinad vajavad tõenäoliselt rohkem hooldust ja aega kui polüesterkardinad.

s eristuvad oma kerguse poolest. See on pehme ja hingav kangas, mis sobib kõige paremini neile, kes otsivad päevakardinat. Looduslikest materjalidest valmistatud puuvillane kangas kipub kõverduma ja kortsuma, mistõttu seda tüüpi kardinad vajavad tõenäoliselt rohkem hooldust ja aega kui polüesterkardinad.

3. Siidist

Kui soovite lisada oma koju luksust ja elegantsi, on siidist kardinad suurepärane valik. Seda tüüpi kardinad ei loo mitte ainult rafineeritud, vaid ka hubast kodu interjööri. Kuna siidikangad on rasked, on kõige parem kombineerida neid teiste kardinatega, näiteks puuvillaste kardinatega. Looduslikud siidikangad on üsna habras ning tuhmuvad ja kuluvad kiiresti.

Värvivalik interjööris

Nüüd, kui te ilmselt teate, millist suurust, tüüpi ja kangast kardinaid soovite oma koju riputada, on aeg arutleda värvide üle. Värv ja mustrid on kaks teist olulist aspekti, kui valite õigeid kardinaid. Kui teie interjööris domineerivad neutraalsed värvid, võite valida heledad kardinad, mis rõhutavad ruumi disaini. Kui aga ruum on juba värviline ja mustriline, on parem valida neutraalne värv või tagasihoidlik muster, et kardinad ei konkureeriks teiste elementidega.

Kardinad, isegi kui need on väike osa teie kodu interjöörist, peaksid olema sobitatud teie kodu värvitoonidega. Lõppude lõpuks ei tahaks ju heledasse, kollasesse tuppa riputada rohelisi või musti kardinaid. Kaasaegsed interjöörid on minimalistlikumad, seega valitakse sageli hallide seintega sobivad kardinad ja muud samas toonis aksessuaarid. Need kardinad on täis elegantsi ja rahulikkust ning võluvad teid oma meeldiva puudutusega. Kõik SAVASHOME poolt pakutavad kardinad leiad siit.

Stiili ühilduvus

Oluline on valida kardinad, mis harmoneeruvad teie kodu stiiliga. Kui teil on moodne interjöör, sobivad selle stiiliga stiilsed kardinad, mille disain on minimalistlik. Elegantsete dekoratiivsete elementidega plisseeritud kardinad näevad klassikalises interjööris suurepäraselt välja. Seega pöörake tähelepanu oma kodu kujundusele ja valige sellega sobivad kardinad.

Funktsionaalsus

Ärge unustage oma kardinate funktsionaalsust. Kui soovite oluliselt reguleerida valguse hulka ruumis, võite valida topeltkardinad, millel on katvasüsteem. Võite valida ka valgusefiltreerivad kardinad, mis võimaldavad valgust tuppa siseneda, säilitades samal ajal privaatsuse.

Kardinate valimisel koju on oluline arvestada järgmisi aspekte: suurus ja pikkus, materjal, värv ja mustrid, stiiliga kokkusobivus ning funktsionaalsus. Olge loominguline ja katsetage julgelt erinevate ideedega, et luua interjöör, mis näeb suurepärane välja ja mis teile meeldib. Lõppkokkuvõttes peaksid kardinad rikastama teie kodu, lisama hubasust ja aitama luua soovitud atmosfääri.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.