Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Hommikumantlid: millist mudelit valida?

2022 10 11

Puuvillased hommikumantlid ja nende ajalugu

Isegi kui te ei tunne huvi rõivaste ajaloo vastu, olete ilmselt märganud, et hommikumantel on kummaline rõivaese. Nagu mantel, kuid valmistatud pehmest, rätikulaadsest kangast, mida saab kanda ainult kodus, kuid millel on kapuuts ja avarad taskud. Kuid kuidas ja kust see kummaline rõivas on pärit? Veelgi enam, miks on enamikul inimestel vähemalt üks hommikumantel oma garderoobis?

Vannitoa lugu

Garderoobi ingliskeelne nimetus "bathrobe" tuleneb prantsuse keele sõnast, mis tähistab naise kleiti. Tegelikult arvatakse, et hommikumantel on mantel, mis on tehtud kleidile varrukate lisamisega. Kuid mehed, ärge võtke seda liiga isiklikult. Tänapäeval on hommikumantlid mitmekülgsed rõivad, mida kannavad nii mehed kui ka naised, ning nende välimus on aastate jooksul oluliselt muutunud.

Esimene hommikumantel oli nagu mantel ja seda kanti tavaliselt aastaringselt. See on rõivas, mis on paljudes kultuurides mänginud olulist rolli. Hiinas tähistavad siidirüüd ja tikandid rikkust ja päritolu ning staatust ühiskonnas, Jaapanis on sellega tihedalt seotud traditsiooniline kimono, mis on tänapäevalgi populaarne.

Juba vanad kreeklased kandsid tšitonilaadseid rõivaid, mis olid kaunistatud värviliste ja üksikasjalike ornamentidega, et sümboliseerida kohta, kus nad elasid. Rooma toga seevastu oli tseremoniaalide ajal kantud ja seda kasutati sotsiaalse staatuse näitamiseks. See oli ka märk, ja seda võib tänapäeval näha, kui riietuse identiteet muutub ajastust aastasse, sest Hollywoodi filmides näidatakse sageli selle riietuse külluslikkust. Ärge alahinnake seda rõivastust!

Kaasaegne hommikumantel

Tänapäeval ühendame hommikumantlid mugavuse ja koduga. See on rõivas, mida tavaliselt kannate enne voodisse minekut või pärast duši all käimist. Riietusriietus on avar ja mugav, moodsama disainiga, kuid siiski praktiline ja lihtne: avar ja kitsendamata, tavaliselt vööga, kapuutsi või kõrge kraega ja kahe suure taskuga. Rõiva pikkuse võib valida vastavalt isiklikule eelistusele. Pikad hommikumantlid on väga populaarsed, kuid soojematel kuudel on populaarsed ka lühemad hommikumantlid. Mantel on valmistatud erinevatest materjalidest, kuid kõige populaarsem on siiski puuvill. See on kerge, hingav ja niiskust eritlev, mistõttu on see väga mugav. See on väga mugav omadus, mis tuleb kasuks duši alt väljudes. Lisaks on hommikumantel valmistatud pehmest puuvillast, mis on naha suhtes õrn ja ei ärrita seda.

On olemas villast, siidist ja erinevatest sünteetilistest materjalidest valmistatud hommikumantlid, kuid ükski neist ei ole nii mugav kui populaarne puuvillane hommikumantel. Seega, kui valite kvaliteetse ja ilusa hommikumantli, saate seda pikka aega kasutada.

Majad: milline mudel valida?

Igaüks armastab end hubasesse hommikumantlisse mähkida. Ükskõik, kas kannad neid pärast duši all käimist või lihtsalt kodus lõõgastudes, see on eriline rõivas, mis peab olema mugav, pehme ja soe. Vannimantlid peaksid olema igaühe isiklik ese. See teeb aga hommikumantli valiku väga keeruliseks. Sest see ei ole rätik ja tavaliselt võib olla ainult üks või kaks hommikumantlit. Teine aspekt on praktiline funktsionaalsus. Kangas peaks niiskust hästi imama, kiiresti kuivama ja hingama. Need on hommikumantli mugavuse seisukohalt olulised omadused, seega ei peaksite hoolitsema mitte ainult hommikumantli välimuse, vaid ka kanga eest.

Puuvillased hommikumantlid on alati parimad

Rõivamantli materjalil on palju pistmist sellega, kuidas seda kasutatakse. Näiteks satiinist või siidist hommikumantel on küll kena, kuid vannist või dušist väljudes mitte väga mugav. Seevastu puuvillased hommikumantlid on alati väga mitmekülgne valik.

Looduslikul puuvillal on suurepärased omadused. See imab kiiresti ja hästi niiskust, kuivab kergesti, on hingav ja takistab ülekuumenemist. Vannitubade värvipaletis domineerivad tavaliselt erksad värvid, mis on üsna õlised. Puuvillased hommikumantlid on seetõttu väga mõistlik valik, sest neid on lihtne pesta ja hooldada. Puuvillane riietusriietus jääb pehmeks ka pärast mitmeid pesusid ja seda saab pesta kõrgel temperatuuril, et säilitada selle algne tekstuur pikka aega.

Puuvillane hommikumantli õmblemismuster

Kõik puuvillased hommikumantlid näevad esmapilgul ühesugused välja, kuid mustrites on mõningaid erinevusi. Kõige populaarsemad on klassikalised kleidirüüd, kuid võite leida ka kimonosid ja rõivaid oma stiilis.

Rõivamustritel on palju praktilisi omadusi, seega on mõistlik valida vastavalt sellele, mis teile meeldib ja mida soovite. Need varieeruvad pool-lühikestest kuni peaaegu drastiliste pikkusteni. Kui sulle meeldib sooja hoida, vali pikem mudel ja kui plaanid hommikumantlit kanda vabaaja rõivana, pakub lühem mudel rohkem liikumisvabadust ja mugavust. 

Teine oluline detail hommikumantli konstruktsioonis on kapuuts. On palju erinevate ülisuurte kapuutsidega mudeleid, mis meeldivad neile, kes armastavad soojust ja hubasust. Ja kuna krae on stiili puhul pigem fookuspunkt ja peamine aktsent, näevad kapuutsita hommikumantlid väga hästi välja.

Taskud on samuti oluline praktiline omadus, kuid need lisavad ka pehmust ja laiendavad visuaalselt siluetti. Rõivaste välisküljele õmmeldud ruudukujulised taskud näevad tagasihoidlikumad välja kui rõivaste välisküljele õmmeldud ruudukujulised taskud.

Kui oluline on teie hommikumantli värv?

Rõivaste värvivalikuid on palju, nii et saate valida oma lemmikvärvi. Kõige populaarsemad ja mitmekülgsemad valikud on neutraalne valge, rohekas, kreemjas ja hall. Paljud inimesed valivad need värvid, sest neid seostatakse lõõgastava, hubase ja rahuliku kodukeskkonnaga. On tõsi, et valged hommikumantlid näevad alati elegantsemad välja. See on klassikaline välimus, mille on omaks võtnud ka filmitööstus. 

Neile, kes tahavad olla eristuvad, meeldivad erksad värvid, näiteks mereväesinine, punane ja roheline, kui tahan olla tagasihoidlik. Pehme, tumedam riietusriietus võib samuti näida nutikas, kuid heledamad värvid on paremad, kui valite heledama ja lühema mudeli.

Savashome pakub erinevaid hea hinnaga hommikumantleid.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.