Tasuta kohaletoimetamine üle Eesti alates 80 eur

Kuidas pesta voodipesu: samm-sammult juhised

2023 10 26

Pärast pikka päeva ei ole midagi paremat, kui end voodisse asetada, kus äsja laiali pandud linad on puhtad ja värskelt lõhnavad. Üks asi on voodipesu pesta, teine asi on teada, kuidas täpselt voodipesu pesta. Kuigi see ei ole eriti keeruline ülesanne, on voodipesu pesemiseks olemas parimad tavad.

Lisaks tervisliku ja hügieenilise magamiskeskkonna säilitamisele aitab voodipesu õigesti pesemine materjali säilitada. Loe edasi, et teada saada mitte ainult seda, kuidas erinevatest kangastest valmistatud linikuid pesta, vaid ka seda, kui tihti ja miks on oluline oma voodipesu puhtana hoida.

Kui tihti voodipesu pesta

Üldreeglina tuleks voodipesu pesta umbes kord nädalas. Selline sagedus on tavaliselt piisav, et hoida voodi puhtana ja tervena ning vältida ajakava ülekoormamist või liiga varajast kanga kahjustamist.

Kõike, mis puutub otseselt teie nahaga kokku, näiteks pealislinte, voodipesu ja padjapüüri, tuleks pesta iga nädal. Mõnede puhul hõlmab see ka peitealuseid ja pleedipesu.

Kuidas pesta linikuid: samm-sammuline juhend voodilinade pesemiseks

Et vältida materjali kogemata kortsumist või kahjustamist, on alati kõige parem järgida voodipesu etiketil olevaid hooldusjuhiseid. Puuvillase voodipesu pesemisel võite siiski järgida neid üldisi juhiseid.

  • Kontrollige etiketti. Kuna puuvill kipub kokku tõmbuma, on oluline pesta seda õige temperatuuriga vees. Kuuma veega küllastatuna võib see kuivamise ajal kokku tõmbuda. Seega, kui hooldussildil ei ole teisiti kirjas, peaksite puuvillaseid linikuid pesema külmas vees (või ehk soojas vees ja külma loputustsükliga).
  • Lisage mahedat pesuvahendit. Enne voodipesu pesumasinasse panemist lisage trumlisse mahedat vedelat (soovitavalt naturaalset) pesuvahendit. See võimaldab sellel külmas vees täielikult lahustuda. Kui kasutate kontsentreeritud pesuvahendit ja pesete eraldi voodipesu, peaks piisama umbes veerand tassist.
  • Lisage lehed. Seejärel pange linad pesumasinasse. Kõige parem on pesta väike või keskmise suurusega koormus (nt üks komplekt linikuid), sest liigne täitmine võib mõjutada seda, kui põhjalikult kõik puhtaks saab. Lisaks võib liiga suur koormus põhjustada voodipesu segunemist, mille tulemuseks on liiga palju kortsukesi ja mis takistab vee tõhusat loputamist tsentrifuugimistsükli kaudu.
  • Valige tsükkel. Seadke oma pesumasin tavalisele või õrnale tsüklile ja valige külma vee režiim. (Mõned pesumasinad võimaldavad valida ka tsentrifuugimiskiirust. Voodipesu puhul on parim keskmine või kiire kiirus, et kogu vesi saaks korralikult välja loputatud).
  • Vajutage nuppu "Start".

Kuidas kuivatada linikuid

Puuvillaseid linikuid võib kuivatada tavalises trummelkuivatis, kuid nende kokkutõmbumise vältimiseks tuleb olla ettevaatlik. Parima tulemuse saavutamiseks pesta ja keerata kangad pesumasinast trummelkuivatisse üle viies ja valige kuivatamise seadistuseks madal.

Kõrge temperatuur võib põhjustada mitte ainult kokkutõmbumist, vaid ka värvimuutust või paisumist. Kaaluge kiirkuivatustsükli kasutamist, et vältida voodipesu kuivatamist soojas õhus kauem kui vaja. (Mõnel uuemal trummelkuivatil on niiskusandurid, mis lülituvad automaatselt välja, kui nad tajuvad, et pesu on kuivanud). Kui voodipesu on välja võttes veel niiske, võite seda veel mõned minutid trummelkuivatada või liinil kuivatada.

Teise võimalusena riputage linikud kohe pärast pesumasinast välja võtmist üles ja ärge kuivatage neid trummelkuivatuses - see hoiab ära kuumakahjustused ja säästab energiat.

Kuidas pesta lina voodipesu

Kuidas pesta linaseid linikuid? Linased linikud kipuvad kokku tõmbuma, kuid mitte nii palju kui puuvillased. Saate linikuid pesta külmas või soojas vees ja kuivatada trummelkuivatuses madalal kuumusel. Et vältida kortsumist, võtke linased linikud paar minutit varem kuivatist välja ja pange voodisse, kui need on veel umbes 10% ulatuses niisked.

Kuidas pesta valget voodipesu

Kloorivalgendaja võib olla kangastele karm, rääkimata silmade ja naha ärritamisest. Et valged linikud jääksid valgeteks, lisage nende pesemisel lisaks seebile ka OxiCleani (hapnikuga valgendi tüüp).

Kuidas pesta siidist padjapüüru

Soovite teada, kuidas pesta siidist linikuid? Looduslik mooruspuu siid (mis on saadud siidiussidest) on väga pehme kangas. Kuna kuumus võib kahjustada peeneid niite, tuleks siidist voodipesu pesta külmas vees ja maheda pesuvahendiga. Samuti on see kõige parem õhukuivatada.

Kuidas pesta satiinist linikuid

Satiinist linikud on tavaliselt valmistatud puuvillast või sünteetilistest kiududest, näiteks polüestrist. Neid võib tavaliselt pesta tavalises pesutsüklis soojas vees, kuid pidage meeles, et need ei ole tõenäoliselt sama vastupidavad kui 100% puuvillased või linased linikud.

Kuidas pesta bambusest linikuid

Kuidas on parim viis bambuskiududest voodipesu pesta? Nagu puuvill, võib ka bambusekangas kõrgete temperatuuride mõjul kokku tõmbuda. Seda silmas pidades on parim, kui pesete oma voodipesu külma pesutsükliga (või sooja ja külma loputusega) ja kuivatate seda madalal kuumusel.

Millal voodipesu pesta

Nüüd teate, kuidas voodipesu pesta, aga millal seda pesta? Ideaalis üks kord nädalas, tavalisel pesupäeval (nt pühapäeval). Nädalavahetusel on teil piisavalt aega voodipesu pesemiseks ja kuivatamiseks. Samuti meeldib paljudele inimestele, et enne uut töönädalat oleks värske voodipesu.

Kuidas hoida puhast voodipesu

Mis siis, kui te ei pane linikuid kohe tagasi voodisse? Kui olete linad pestud, võite need kokku voltida ja hoida neid riiulil pesukapis või korvis, prügikastis või tolmukotis. Pikemaajaliseks säilitamiseks on soovitatav kasutada õhukindlat konteinerit, et hoida niiskust eemal.

Savashome pakub kvaliteetset voodipesu internetis.

Savashome EE

SAVASHOME kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.

Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsiste kasutamisega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega. Privaatsuspoliitika.